BMW prezentuje dane sprzedażowe. Milion elektryków wjedzie na drogi do końca 2021 roku

13 lipca 2021, 13:15 Alert
BWM Fot. BMW
BWM Fot. BMW

BMW i należąca do monachijskiego koncernu marka MINI podały dane sprzedaży na pierwsze półrocze tego roku. Mimo pandemii niemiecki koncern osiągnął najwyższe wyniki w swojej historii. Sprzedaż uległa poprawie także w Polsce. BMW Group Polska chwali się, że w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku pojazdy tej marki sprzedawały się najlepiej w segmencie premium. Jednocześnie koncern podkreśla, że chce zwiększać sprzedaż pojazdów elektrycznych. 

BMW podaje, że sprzedaż modeli zelektryfikowanych w Polsce w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku wzrosła o 43 procent. BMW planuje wypuszczenie na rynek kolejne modele napędzane silnikiem elektrycznym jak BMW iX oraz sportowym BMW i4, w tym z pierwszym elektrycznym modelem sygnowanym literą M. BMW sygnowane literką M to pojazdy sportowe, a więc niemiecki koncern chce wypuścić na rynek pierwsze sportowe egzemplarze napędzane silnikiem elektrycznym. BMW czeka także na premiery serii 4 Gran Coupe oraz nowych wersji popularnych BMW X3 i X4.

Do końca 2021 roku firma zamierza wprowadzić na drogi na całym świecie co najmniej milion zelektryfikowanych pojazdów, a od 2023 roku BMW Group będzie posiadać w portfolio kilkanaście całkowicie elektrycznych modeli.

BMW/Jędrzej Stachura

Wojna wodoru z elektromobilnością. Wyścig po silnik z Elonem Muskiem w tle