PGE podpowiada, jak korzystać z bonu energetycznego (WIDEO)
– Wniosek o bon energetyczny można złożyć na dwa sposoby. […] Nie można go złożyć u swojego sprzedawcy energii elektrycznej. […] Najprostsza inwestycja to zmiana przyzwyczajeń i pilnowanie, aby nie korzystać z energii elektrycznej w sposób nieodpowiedzialny. Długofalowo, oczywiście jeśli dysponujemy większymi środkami, można myśleć o inwestycji we własne źródło zasilania – mówi Konrad Mróz, kierownik komunikacji zewnętrznej i biura prasowego Polskiej Grupy Energetycznej, w rozmowie z BiznesAlert.pl.
– Wniosek o bon energetyczny można złożyć na dwa sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku osobiście w swoim urzędzie gminy. Drugi sposób to droga zdalna poprzez platformę ePUAP lub aplikację e-Dowód. Warto pamiętać, że takiego wniosku nie można złożyć u swojego sprzedawcy energii elektrycznej. My jako Polska Grupa Energetyczna nie możemy przyjmować bądź obsługiwać takich wniosków – tłumaczy Konrad Mróz, kierownik komunikacji zewnętrznej i biura prasowego PGE.
– Wysokość bonu energetycznego jest uzależniona od liczby osób w gospodarstwie domowym. Minimalne dofinansowanie to 300 zł, maksymalne to 600 zł. Ta kwota może być większa w zależności od liczby członków gospodarstwa domowego i tego, czy osoby wykorzystują energię elektryczną do ogrzewania – mówi Konrad Mróz.
Zapraszamy do obejrzenia materiału z wypowiedzią rzecznika PGE:
– Najprostsza inwestycja to zmiana przyzwyczajeń i pilnowanie, aby nie korzystać z energii elektrycznej w sposób nieodpowiedzialny, np. nie gotować połowy czajnika wody, gdy potrzebujemy jedną szklankę, nie zostawiać włączonego telewizora, gdy go nie oglądamy itp. Długofalowo, oczywiście jeśli dysponujemy większymi środkami, można myśleć o inwestycji we własne źródło zasilania, np. fotowoltaikę, którą możemy uzupełnić o pompę ciepła czy magazyn energii. Taki kompleksowy zestaw pozwala w dużej mierze uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii. Daje on również większą optymalizację finansową – podkreśla Konrad Mróz z PGE.
Taryfa dynamiczna. Czym jest i jakie niesie ze sobą korzyści. Spięcie