Bończa Tomaszewski: Polska stworzy Narodowego Operatora Sieci Strategicznych

29 marca 2017, 17:45 Bezpieczeństwo

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała ze Skarbem Państwa umowę, która zmienia właściciela naszej firmy. Od tej pory Exatel nie tylko jest kontrolowany przez Skarb Państwa, ale przeszedł w całości w jego ręce. Zakończył się więc proces sprzedaży, który trwał od czerwca 2016 roku.

PGE Polska Grupa Energetyczna informuje, że w dniu 29 marca 2017 r. podpisana została umowa sprzedaży 100 proc. akcji Exatel S.A. („Akcje Exatel”) na rzecz Skarbu Państwa Rzeczpospolitej Polskiej. Cena sprzedaży Akcji Exatel wynosi 368,5 mln zł. Exatel S.A. jest operatorem telekomunikacyjnym, dostarczającym rozwiązania dla biznesu i administracji publicznej.

— Podpisanie tej umowy otwiera nowy rozdział w historii Exatela. Ten krok przybliża Państwo do odbudowy własnych kompetencji telekomunikacyjnych i stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych. To także krok w stronę zapewnienia cybersuwerenności naszego kraju — podkreśla Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes zarządu Exatel SA.

Skarb Państwa reprezentował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.Zmiana właściciela nie oznacza rezygnacji z dotychczasowej działalności Exatela. Nadal będziemy działać jako podmiot komercyjny zarówno w Polsce, jak i za granicą.

PGZ przejmie operatora strategicznej infrastruktury teleinformatycznej

Polska Grupa Energetyczna/Exatel