Budowa terminalu LNG z udziałami PKN Orlen stoi

27 kwietnia 2017, 13:15 Alert

PKN Orlen zorganizował konferencje prasową poświęconą wynikom spółki w pierwszym kwartale 2017 roku. Jego przedstawiciele przyznają, że projekt Goldboro LNG, w który zaangażował się kapitałowo polski gigant, nie jest realizowany.

fot. Polskie LNG

Pod koniec zeszłego roku spółka Pieridae Energy poinformowała o zakupie terenu o wielkości 107 hektarów od hrabstwa Guysborough w Nowej Szkocji. Na pozyskanych gruntach ma powstać jedyny na wschodnim wybrzeżu Kanady terminal LNG wyposażony w instalacje do skraplania gazu.

Dzięki przejęciu w 2015 roku Kicking Horse Energy nowym udziałowcem posiadającym 10,7 proc. udziałów Pieridae Energy została spółka Orlen Upstream Canada, należąca do PKN Orlen.

Na pytanie dziennikarza BiznesAlert.pl dotyczące aktywów spółki w Kanadzie wiceprezes Jędrzejczyk poinformował, że projekt jest w zawieszeniu i nie wiadomo jaka będzie decyzja pozostałych udziałowców. Dodał, że będą rozważane różne możliwości. PKN Orlen sprawdza czy inne spółki mogą być zainteresowane partycypacją w tym projekcie. Dodał jednak, że spółka jest największym konsumentem gazu w Polsce i jest nadal zainteresowana rozwojem różnych projektów w tej branży.

Bartłomiej Sawicki

Sawicki: Kanadyjskie aktywa to klejnot w koronie PKN Orlen