BYD i Leonardo DiCaprio razem dla środowiska

16 grudnia 2016, 14:15 Alert

Specjalizująca się w magazynowaniu energii, rozwiązaniach fotowoltaicznych, oświetleniu LED, jednocześnie jedna z największych fabryk produkujących akumulatory Ni-Cd i Li-ion ma w planach produkcję samochodów elektrycznych.

Do tej pory jeśli chodzi o transport domeną BYD były szybkie pociągi oraz autobusy. Sprzedaż i produkcja samochodów elektrycznych na początek ma obejmować rynek ameryki północnej. Jednak zanim to nastąpi firma koncentruje się na transporcie publicznym.

Częścią kampanii promocyjnej BYD SkyRail jest współpraca z Leonardo DiCaprio. Światowy gwiazdor i aktywista został ambasadorem BYD SkyRail, chińskiej marki transportowej globalnego giganta. Nowe pojazdy szynowe, napędzane z odnawialnych źródeł energii to część działań firmy w ramach projektu „Schłódźmy Ziemię o 1°C”.

BYD aktywnie wspiera inicjatywy podejmowane na rzecz odpowiedzialnego gospodarowania zasobami, zrównoważonego rozwoju i zerowej emisji.

Transformacja publicznego transportu, w której firma uczestniczy na całym świecie (ostatnie miesiące to dostarczenie elektrycznych autobusów do Makao, RPA, Węgier), jest na pierwszym miejscu.
Wykorzystywanie źródeł odnawialnych w Chinach staje się co raz popularniejsze dlatego zaprezentowany podczas Szczytu C40 w Mexico City projekt SkyRail po wdrożeniu w Chinach może pojawić się także w innych krajach.

SkyRail to znacznie tańsze rozwiązanie niż metro. Poruszające się na wysokich filarach składy mają być ciche, szybkie i zeroemisyjne.

W najbliższych 5 latach mają ruszyć inwestycje, które obejmują budowę pierwszego 35 km systemu dla miasta Shantou. W mieście mieszka 5 milionów ludzi a nowy system komunikacji miejskiej ma pomóc walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, z którym zmagają się mieszkańcy. Rewolucja która ma się rozpocząć od tego południowochińskiego miasta ma pozwalać na 80% tańsze i o 1/3 szybszą budowę w porównaniu z budową metra.

byd.com