CEZ bliżej sprzedaży bułgarskich aktywów

21 czerwca 2019, 06:45 Alert
13-detmarovice
Elektrownia Detmarovice / fot. CEZ

W czwartek czeska grupa energetyczna CEZ podpisała umowę z firmą Eurohold na sprzedaż swoich bułgarskich aktywów. Transakcja wymaga jeszcze zgody urzędu antymonopolowego i regulatora energetycznego.

Jak podała czeska grupa zgodnie w umową z firmą Eurohold cena sprzedaży bułgarskich aktywów została określona na poziomie 335 mln euro.

Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzeniu przez bułgarski urząd antymonopolowy oraz tamtejszego regulatora energetycznego.

W ramach umowy CEZ ma sprzedać swoje wszystkie bułgarskie spółki: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets i Bara Group.
CEZ zaznaczył jednocześnie, ze sprzedaż bułgarskich aktywów nie ma wpływu na międzynarodowy arbitraż wszczęty przez CEZ przeciwko Bułgarii w lipcu 2016 r. i postępowanie to będzie kontynuowane.

Eurohold jest bułgarską grupą holdingową działającą w 12 krajach europejskich. Eurohold zamierza sfinansować transakcję częściowo ze środków własnych, jak i za pomocą kredytu udzielonego przez konsorcjum międzynarodowych banków.

Polska Agencja Prasowa