Chińczycy mają największe zamówienie na autobusy elektryczne w Europie

9 grudnia 2019, 08:15 Alert
autobus elektryczny elektromobilność komunikacja miejska
Autobus elektryczny w Shenzhen / fot. Wikimedia Commons

Chiński producent autobusów elektrycznych firma BYD podpisał w ubiegły piątek umowę na realizację największego dotychczas w Europie zmówienia na autobusy z napędem elektrycznym.

Chińska firma podpisała umowę z holenderską spółką Keolis Nederland na dostawę 259 nowych autobusów elektrycznych. To największe dotychczas pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie.

BYD dostarczy holenderskiemu odbiorcy trzy typy autobusów elektrycznych: 8,7-metrowy, 12-metrowy i swoją nową konstrukcję – 13-metrowy. Większość zamówienia, bo 206 szt. to 12-metrowy model elektrycznego autobusu BYD. Pierwsze partia zamówionych pojazdów ma trafić do odbiorcy w lecie przyszłego roku, a do eksploatacji mają wejść przez końcem 2020 r. Pojazdy będę eksploatowane w holenderskim regionie IJssel-Vecht.

Dotychczas chińska firma dostarczyła i pozyskała zamówienia na ok. 1,2 tys autobusów elektrycznych do odbiorców w Europie.

W ubiegłym miesiącu forma BYD zdobyła jeszcze większe zamówienie, na dostawę 379 autobusów elektrycznych do stolicy Kolumbii Bogoty.

CIRE.PL