font_preload
PL / EN
Energetyka Surowce 24 czerwca, 2019 godz. 12:10   
KOMENTUJE: Marcin Chludziński

Chludziński: Prognozy dla KGHM są dobre, bo dla miedzi nie ma ekwiwalentów

Prezes KGHM Marcin Chludziński na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni fot. BiznesAlert.pl Prezes KGHM Marcin Chludziński na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni fot. BiznesAlert.pl

Większość naszej produkcji znajduje się w Polsce, ale to za granicą sprzedajemy większość naszych produktów. Dlatego globalna koniunktura gospodarcza jest kluczowym wskaźnikiem dla naszych inwestycji – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Chludziński powiedział, że istotnym parametrem dla KGHM jest makroekonomia: – Widzimy to też w Polsce; rekordowa od wielu lat produkcja przemysłowa czy sprzedaż detaliczna w małych firmach. Można powiedzieć, że polityka gospodarcza rządu daje nadzwyczajne efekty. 20 procent produkcji sprzedajemy w Polsce, resztę na świecie, na wszystkich kontynentach, przy czym 80 procent produkcji jest w Polsce – powiedział prezes KGHM.

Chludziński dodał, że to, czy gospodarka się rozwija jest dla KGHM wskaźnikiem, czy warto inwestować więcej: – Patrzymy w perspektywie 10-15 lat, i perspektywy dla miedzi są dobre, wciąż popyt będzie większy niż podaż; miedź nie ma ekwiwalentów. Ten trend jest dla nas dobry. Jesteśmy jednym z wiodących producentów miedzi w świecie, a ponadto produkujemy też między innymi ołów i kwas siarkowy – powiedział prezes KGHM.