Co łączy murale, Twittera, Coldplay i kryzys energetyczny? Spięcie

22 lipca 2022, 07:30 Energetyka

W dzisiejszym Spięciu dziennikarze portalu BiznesAlert.pl na chwilę mniej skupiają się na bieżących tematach (choć nie całkiem), i mówią o serii artykułów BA na Weekend, którą niezmiennie Państwu polecamy.

W tygodniu roboczym redakcja BiznesAlert.pl stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące aktualnych spraw w obszarze energetyki i polityki klimatycznej. W ramach serii BA na Weekend publikujemy treści na te same tematy, ale opowiadamy o nich w inny sposób, dotykając bardziej przyziemnych przykładów i szukając ciekawych, nieraz zabawnych historii.

Michał Perzyński i Jędrzej Stachura przytaczają przykłady takich materiałów: o muralu na warszawskim Powiślu, który pochłania smog; o walce Twittera z dezinformacją podczas wojny w Ukrainie; o trasie Coldplay, która miała promować troskę o środowisko, a okazała się greenwashingiem, oraz o tym, jak nasi zachodni sąsiedzi radzą sobie z kryzysem energetycznym w życiu codziennym już teraz. Inne materiały tego typu ukazują się co tydzień w sobotę rano w ramach cyklu BA na Weekend.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu na YouTube, SoundCloud lub Spotify.