Albrycht: Trzeba zrobić wszystko, by Internet i technologie cyfrowe nie służyły do konfrontacji

28 września 2020, 09:15 Bezpieczeństwo
WhatsApp Image 2020-09-28 at 09.03.44

Ruszyła tegoroczna edycja konferencji CYBERSEC. Otwierając ją, prezes Instytutu Kościuszki i szefowa konferencji CYBERSEC Izabela Albrycht mówiła o największych wyzwaniach w kwestii cyberbezpieczeństwa.

Otwarcie CYBERSEC 2020

Izabela Albrycht powiedziała, że historię ludzkości wyznaczają innowacje i technologie, które niestety mają też ciemną stronę. – Technologie cyfrowe nie są wyjątkiem. Największy wynalazek ostatnich dekad – Internet – zmienił nasze życie. Problem polega na tym, że Internet ma poważną wadę – brak bezpieczeństwa i prywatności. Może to być wykorzystane do kradzieży naszych pieniędzy i ataku na demokrację – powiedziała.

– W ciągu ostatnich lat Internet stał się lustrem dla trendów na świecie. Wyścig zbrojeń zmienił się w wyścig technologiczny, a Internet sprzyjał tendencjom antyliberalnym i autorytarnym. Musimy sprawić, by rok 2020 stał się rokiem cyberbezpieczeństwa, a temat ten wszedł do agendy politycznej państw. Trzeba zrobić wszystko, by Internet i technologie cyfrowe nie służyły do konfrontacji – powiedziała prezes Instytutu Kościuszki.

Opracował Michał Perzyński