Czerwiński: Zachęcam przedsiębiorców do udziału w projektach na rzecz zgazowania węgla

6 lipca 2015, 08:55 Energetyka

Innowacje są i będą motorem napędowym polskiej gospodarki. Rozumieją to przedsiębiorcy, choć nie zawsze urzędnicy. Rząd przygotował szereg narzędzi wspierających innowacje, ale mam nadzieję, że ich wartość nie rozbije się o urzędnicze bariery. To nie urzędnicy znają potrzeby nowoczesnego biznesu i to nie oni powinni decydować, dokąd należy kierować strumień pieniędzy – powiedział Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa na spotkaniu z grupą małopolskich przedsiębiorców w Krakowie.

Minister Andrzej Czerwiński był gościem specjalnym spotkania z cyklu „Business in Małopolska”, organizowanego przez Marka Sowę, marszałka województwa Małopolskiego. Wzięli w nim udział szefowie największych firm i pracodawców w regionie, a także Jerzy Miller, wojewoda Małopolski. Andrzej Czerwiński mówił o przyjętym przez rząd programie Śląsk 2.0, którego część jest poświęcona wsparciu innowacyjnym technologiom przeróbki węgla.

– Z zadowoleniem patrzę na firmy, które wierzą w długofalowe projekty, jak budowa parku innowacyjnego dla Śląska i Zachodniej Małopolski i które już deklarują chęć udziału w projektach badawczych nad zgazowaniem węgla. Zachęcam do uczestnictwa w takich projektach także przedstawicieli energetyki, spółek które nadzoruje mój urząd. Zwracam się do was, przedsiębiorców, byście podejmowali odważne, ale zarazem rozważne decyzje, dzięki którym wasze firmy będą się rozwijały i konkurowały na światowych rynkach. Proszę was też o to, byście nie pozwalali na to, że wasze innowacyjne projekty zginą w gąszczu prawnych i biurokratycznych przeszkód – powiedział Andrzej Czerwiński.

Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa