Czy Huawei obejdzie sankcje i sprzeda nowy telefon w USA?

10 listopada 2021, 09:45 Alert
Huawei
Huawei. Fot. Flickr

Smartfon Mate 40 Pro może w końcu pojawić się w USA. Według informacji serwisu ithome.com, Huawei i TD Tech chcą sprzedawać Amerykanom identyczny telefon, ale pod zmienioną nazwą. W ten sposób firma może ominąć sankcje amerykańskie i pozbyć się sprzętu zalegającego w magazynach.

Huawei może wprowadzić na rynek kolejny smartfon za pośrednictwem firmy TD Tech, którą założył wspólnie z Nokią w 2005 roku. Jest to spółka joint venture, która działa głównie w Chinach i skupia się na infrastrukturze sieciowej.

Smartfon o nowej nazwie TD Tech Mate 40 Pro (zamiast Huawei Mate 40 Pro) ukaże się praktycznie bez zmian w stosunku do oryginalnego modelu. Urządzenie nie będzie posiadać brandingu Huawei i nie ma doniesień o jakichkolwiek zmian sprzętowych.

Od miesięcy sankcje uniemożliwiają Huawei wypuszczenie smartfonów z modemami 5G w Stanach Zjednoczonych. Wygląda więc na to, że TD Tech posłuży firmie, aby przynajmniej tymczasowo wyczyścić magazyny.

Sprzedaż telefonów za pośrednictwem TD Tech może być rozsądnym ruchem, ale kilka pytań pozostaje bez odpowiedzi. Nie ma bowiem oficjalnych informacji o tym, że firma może sprzedawać sprzęt poza Chinami, gdzie otrzymała certyfikat TENAA. Dodatkowo, nie jest pewne, czy TD Tech Mate 40 Pro obsługuje HarmonyOS lub Androida wraz ze standardem GMS, co ma fundamentalne znaczenie przy sprzedaży urządzeń w Stanach Zjednoczonych.

notebookcheck.net/ithome.com/Jędrzej Stachura

Stachura: Huawei się nie patyczkuje i… cenzuruje? (FELIETON)