Derski: Cały zarząd Energi Wytwarzanie odwołany

24 maja 2017, 13:00 Energetyka

Rada nadzorcza spółki odpowiedzialnej za produkcję energii w jednym z największych państwowych koncernów odwołała we wtorek cały zarząd ─ wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl

fot. Energa

W skład odwołanego 23 maja zarządu Energi Wytwarzanie wchodzili prezes Robert Szaj i dwaj wiceprezesi: Bartosz Duzinkiewicz i Roman Pionkowski.

Menadżerowie nie zostali zaproszeni na posiedzenie rady. Do dzisiaj nie otrzymali także uzasadnienia decyzji. Zapytany przez nas o możliwe powody odwołany wiceprezes Roman Pionkowski nie chciał komentować decyzji rady. Komentarza odmówił także rzecznik prasowy Energi.

Sam Pionkowski był związany z grupą kapitałową od lat. Prezesem Energi Operator pod koniec rządów koalicji PO-PSL. Wcześniej był związany przez wiele lat ze spółką. Po wyborach wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość nowa rada nadzorcza koncernu powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa Energi SA. Był wówczas silnym kandydatem do otrzymania nominacji na prezesa. Ostatecznie jednak jej nie otrzymał. Zamiast tego został wiceprezesem Energi Wytwarzanie.

Był zwolennikiem, forsowanej przez Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, budowy nowej elektrowni węglowej pod Ostrołęką. Podobną pozycję zajmowali także prezes Robert Szaj i wiceprezes Bartosz Duzinkiewicz.

Rzecznik Energi Adam Kasprzyk poinformował nas, że rada nadzorcza Energi Wytwarzanie powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Łukaszowi Mailinowskiemu, związanemu już wcześniej ze spółką.

O tym kto będzie pełnić funkcję prezesa zarządu przeczytasz na portalu wysokienapiecie.pl