EBOiR udzieli kredytu na dwie farmy wiatrowe w Polsce

24 listopada 2020, 14:15 Alert
energetyka oze wiatrak

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) udzieli 39 mln euro pożyczki na sfinansowanie dwóch nowych farm wiatrowych o łącznej mocy 59 MW.

Kredyt wesprze rozwój, budowę i eksploatację, w ramach polskiej aukcji energii odnawialnej, farmy wiatrowej o mocy 40 MW w Kuślinie w Wielkopolsce oraz farmy wiatrowej o mocy 19 MW w północno-zachodniej Krzęcinie. Kredyt, który jest współfinansowany przez BayernLB, zostanie udzielony dwóm polskim spółkom celowym będącym docelowo własnością PNE za pośrednictwem niemieckiego dewelopera energetyki odnawialnej WKN.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej pierwszej współpracy między EBOiR a WKN, która pomogła Polsce w rozwoju zielonej transformacji i nie możemy się doczekać dalszego zacieśniania relacji w przyszłości – powiedział dyrektor regionalny EBOiR na Europę Środkową i kraje bałkańskie Grzegorz Zieliński.

EBOiR jest zaangażowany we wspieranie zielonej transformacji w Polsce poprzez inwestycje w energię odnawialną i efektywność energetyczną, jako część ekologicznego i trwałego ożywienia gospodarczego po pandemii koronawirusa.

reNews.biz/Michał Perzyński