EDF chce sprzedać swoje aktywa ciepłownicze w całości

1 kwietnia 2016, 10:45 Alert

(Puls Biznesu/CIRE.pl)

„Puls Biznesu” przedstawił aktualny stan procesu sprzedaży aktywów ciepłowniczych EDF w naszym kraju. W tym miesiącu francuski koncern ma rozesłać do zainteresowanych firm memorandum informacyjne.

EDF wystawił na sprzedaż elektrociepłownie w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Zielonej Górze, Toruniu i Wrocławiu. Poszukuje jednego kupca na wszystkie zakłady. W ofercie francuskiego koncernu nie znalazł się kupiony w ubiegłym roku od KHW za prawie 300 mln zł ZEC Katowice – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Z informacji gazety wynika, że ZEC Katowice należy do EDF Polska i podlega pod inny pion francuskiego koncernu.

Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że wartość wystawionych na sprzedaż aktywów, bez uwzględnienia długu i z pominięciem akcjonariuszy mniejszościowych Francuzi oszacowali na 1,5-1,8 mld euro. Gazeta zwraca uwagę, że wartość transakcji będzie pomniejszona właśnie o dług i udziały akcjonariuszy mniejszościowych oraz wynegocjowane upusty.

W chwili obecnej aktywami ciepłowniczymi EDF zainteresowane są CEZ, Fortum, Veolia, PGNiG, Enea i Energa. Zainteresowanie CEZu potwierdziła Bohdana Horackova, prezes polskiego oddziału czeskiego CEZ.