Brytyjskie elektrownie jądrowe nie przestaną pracować przez koronawirusa

18 marca 2020, 11:15 Alert
Coal and Gas Generation wegiel gaz
fot. EDF Energy

EDF Energy przekazał, że nie będzie zawieszał prac w elektrowniach jądrowych w Wielkiej Brytanii z powodu epidemii koronawirusa.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Firma obsługuje wszystkie 15 reaktorów jądrowych w Wielkiej Brytanii. Obecnie osiem z nich, o łącznej mocy około 4,2 gigawata – prawie połowa całkowitej mocy jądrowej kraju – jest niedostępna z powodu planowanych lub nieplanowanych wyłączeń. – Mamy kompleksowe plany utrzymania działalności we wszystkich naszych elektrowniach, w żadnej z nich nie jest planowane zawieszenie wytwarzania – powiedziała rzeczniczka.

W poniedziałek EDF, spółka macierzysta EDF Energy, podała, że ​​ograniczy liczbę pracowników elektrowni jądrowej Flamanville w północnej Francji z powodu zakażeń koronawirusem w regionie Cotentin. Jednostka została wyłączona z powodu konserwacji.

Brytyjski Urząd Regulacji Jądrowej stwierdził, że wszystkie brytyjskie elektrownie ograniczają liczbę osób pracujących na miejscu, ale nie odbywa się to kosztem procedur bezpieczeństwa. – Wielu inspektorów będzie nadal podróżować do elektrowni, jeśli będzie to konieczne, ale dołożymy wszelkich starań, aby prowadzić jak najwięcej naszej działalności przez telefon, e-mail i Skype – podał urząd.

Reuters/Michał Perzyński