Za tydzień dowiemy się jak wygląda polski samochód elektryczny

21 lipca 2020, 16:15 Alert
Projekt polskiego samochodu elektrycznego. Źródło: ElectroMobility Poland
Projekt polskiego samochodu elektrycznego. Źródło: ElectroMobility Poland

We wtorek 28 lipca o godzinie 14.00 odbędzie się premiera polskiej marki samochodów elektrycznych. Transmisję będzie można oglądać m.in. za pośrednictwem strony internetowej ElectroMobility Poland oraz facebookowego profilu Misja Elektromobilność. Na kilka dni przed tym wydarzeniem spółka udostępniła także wstępne szkice autorstwa studia Torino Design, w którym powstały projekty polskich „elektryków”.

– Zbliżająca się premiera polskiej marki motoryzacyjnej to ważna chwila zarówno dla naszego projektu, jak i całej polskiej motoryzacji. Z tego powodu dołożyliśmy wszelkich starań, aby mogli ją obejrzeć wszyscy, którzy interesują się polską elektromobilnością. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego wydarzenia w formule online. Transmisja odbędzie się we wtorek 28 lipca o godz. 14 i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Liczymy, że w tym ważnym dniu będą Państwo z nami – powiedział Piotr Zaremba, prezes spółki ElectroMobility Poland.

– Naszym celem było przekazanie emocji związanych z nową odsłoną nowoczesności, w której samochód z radością zaprasza właściciela i jednocześnie chroni środowisko. Ten samochód jest całkowicie zintegrowany z krajobrazem i otoczeniem w spontaniczny, dynamiczny sposób. Spontaniczność i dynamika to cechy, jakimi charakteryzuje się dzisiaj Polska – tłumaczył Giuliano Biasio, dyrektor kreatywny Torino Design, firmy, która stworzyła projekt.

Żeby wyobrazić sobie w jaki sposób studio Torino Design rozpoczynało swoją pracę związaną z projektowaniem polskich „elektryków”, spółka ElectroMobility Poland na kilka dnia przed premierą opublikowała wstępne, koncepcyjne szkice Włochów. Pokazują one, jakie inspiracje stylistyczne towarzyszyły autorom projektów od samego początku prac. Wskazują kierunek myślenia o designie i marce, który swoje ucieleśnienie znalazł w prototypach.

ElectroMobility Poland/BiznesAlert.pl