Elektrownia Połaniec zmodernizuje instalację odsiarczania spalin

27 sierpnia 2019, 08:30 Alert
Elektrownia Połaniec 1
Elektrownia Połaniec. Fot. Enea

Spółka Enea Elektrownia Połaniec podpisała w poniedziałek umowę z wykonawcą modernizacji instalacji odsiarczania spalin (IOS).

Modernizacja Elektrowni Połaniec

Umowa dotyczy modernizacji absorberów C i D Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) w Elektrowni Połaniec. Modernizację przeprowadzi Remak, a wartość umowy wynosi 32,2 mln zł (netto).

Wykonawca będzie odpowiedzialny za realizacje kontraktu „pod klucz” tj. projekt, wykonanie, produkcja, dostawa niezbędnych, materiałów, urządzeń i wyposażenia, jak również montaż na miejscu, rozruch i przekazanie do eksploatacji po wykonanej modernizacji w celu dostosowania do nowych norm środowiskowych określonych w konkluzjach BAT w zakresie emisji SO2 oraz pyłu. Po modernizacji na wylocie każdego z absorberów emisja SO2 ma być na poziomie poniżej120 mg/Nm3sr, emisja pyłu poniżej 7 mg/Nm3sr. Zadanie ma zostać zrealizowane do stycznia 2021 roku.

Przetargu zorganizowanym przez Eneę Elektrownię Połaniec na realizację tego zadania brała udział jeszcze firma Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, która wyceniła ofertę na 62,8 mln zł (netto).

CIRE.pl

Enea planuje dalszą modernizację i rozwój Elektrowni Połaniec