Emilewicz: W przyszłym roku ceny energii dla gospodarstw domowych nie wzrosną więcej niż o 10 procent

17 grudnia 2019, 14:00 Alert

W 2020 r. ceny prądu dla gospodarstw domowych nie wzrosną więcej niż o 10 proc. – powiedziała we wtorek na konferencji minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Premier Mateusz Morawiecki dodał, że jeżeli URE podwyższy ceny prądu dla gospodarstw domowych, rząd przygotuje dla tej grupy odbiorców mechanizm kompensacyjny.

Jadwiga Emilewicz / fot. Ministerstwo Rozwoju

Emilewicz o cenach energii

“Nie spodziewam się, że będzie to (…) wzrost (cen prądu dla gospodarstw domowych – PAP) wyższy niż 10 proc., zatem na rachunku nie wyżej niż 9 zł. Wstrzymałabym się z dyskusją w sprawie cen do czasu wydania decyzji przez prezesa URE” – powiedziała Emielewicz.

We wtorek, o godz. 15.00 prezes URE przedstawi informacje w sprawie cennika energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2020 roku. Premier Morawiecki wskazał, że jeżeli prezes URE zdecyduje się na podwyżki cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, rząd rozważy “mechanizm kompensacyjny” dla tej grupy odbiorców. Wicepremier Jacek Sasin poinformował w weekend, że rząd ma przygotowane rozwiązania, by odbiorcy indywidualni nie odczuli wzrostu cen prądu.

Polska Agencja Prasowa

RAPORT: Czy uda się znów zamrozić ceny energii?