Enea może bez przeszkód przejąć aktywa Engie w Polsce

28 lutego 2017, 17:15 Alert
Elektrownia Kozienice
Elektrownia Kozienice / Fot. Enea

Spełniony został ostatni z warunków zawieszających umowę warunkową zakupu przez Eneę 100 proc. akcji Engie Energia Polska – podała Enea w komunikacie.

Uzyskano zgodę Ministra Energii i zgodę prezesa UOKiK na koncentrację. Jednocześnie doszło do zrzeczenia się prawa pierwokupu przez Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Została również przeprowadzona konwersja długu Engie Energia Polska wobec podmiotów z grupy Engie na kapitał w Engie Energia Polska.

W końcu zeszłego roku Enea podpisała z Engie International Holdings warunkową umowę kupna 100 proc. akcji Engie Energia Polska. Wartość przedsiębiorstwa Engie Energia Polska, z pominięciem zadłużenia i gotówki w spółce, uzgodniono na ok. 1,07 mld zł.
Ostateczna cena za 100 proc. akcji spółki zostanie wyliczona w oparciu o ustaloną wartość przedsiębiorstwa, przy uwzględnieniu poziomu długu netto oraz kapitału obrotowego na koniec grudnia tego roku.

Engie Energia Polska jest piątym największym producentem energii w Polsce. Z elektrownią w Połańcu o mocy ok 1,9 GW, firma odpowiada za 5 proc. produkcji energii w kraju.

Polska Agencja Prasowa