Enea obejmie patronatem projekty dotyczące dobrostanu psychicznego

8 grudnia 2021, 10:00 Alert
enea
Logo Enei. Fot. BiznesAlert.pl

Enea będzie wspierać projekty dotyczące dobrostanu psychicznego. Uczestnicy olimpiady „Zwolnieni z Teorii” będą działać dla dobra swojego najbliższego otoczenia, realizując swoje pomysły oraz zdobywając praktyczne umiejętności i doświadczenie w planowaniu i zarządzaniu projektami.

Enea włączyła się w projekt dotyczący zdrowia psychicznego

Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostanie finalistą olimpiady „Zwolnieni z Teorii” i otrzyma międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Po drodze uczestnicy zyskują praktyczne wskazówki, dzięki którym mogą skutecznie realizować swoje pomysły i wykorzystywać wiedzę w praktyce – podaje spółka w swoim komunikacie.

W tegorocznej edycji Enea będzie wspierać projekty dotyczące dobrostanu psychicznego. Uczestnicy, realizując autorskie działania społeczne, zyskają wsparcie merytoryczne pracowników Enei, wezmą udział w spotkaniu poszerzającym ich wiedzę na temat mediów społecznościowych. Konkurs kierowany jest do uczniów i studentów, najlepsze projekty otrzymają wsparcie agencji PR, a chętni mogą zgłaszać się do 10 grudnia poprzez platformę https://zwolnienizteorii.pl/.

– Działania na rzecz polepszenia dobrostanu psychicznego społeczeństwa, szczególnie w dobie pandemii, są dla nas bardzo ważne. Doceniamy kreatywność młodego pokolenia, liderów przyszłości, którzy, tak jak Enea, chcą zmieniać świat na lepszy – komentuje Joanna Mularczyk, kierowniczka biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

W poprzednich dwóch edycjach olimpiady Enea wspierała projekty związane z edukacją i promocją nauk ścisłych. W sumie było ich 42. Skorzystało z nich 842 tys. beneficjentów.

Grupa Enea stale realizuje projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym te mające na celu poprawę dobrostanu Polek i Polaków. Fundacja Enea została partnerem tegorocznej 13. edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, w ramach której do końca grudnia świadczona jest darmowa opieka psychologiczna.

Enea/Aleksander Tretyn

Enea Ciepło chce poprawić efektywność ciepłownictwa z Politechniką Białostocką