Enea prezentuje wyniki finansowe z I półrocza 2022 roku (NA ŻYWO)

15 września 2022, 11:09 Energetyka

Witamy w relacji na żywo z konferencji prasowej Grupy Enea poświęconej wynikom finansowym za pierwsze półrocze 2022 roku. Materiał jest aktualizowany na bieżąco.

Enea prezentuje wyniki za I półrocze 2022 roku.

11.39

– Zamierzamy wystawić pierwszy blok węglowy. Planujemy wystawić jeden do 2028 roku. Mamy warunki do przyłączenia sieci i zapewniania z Gaz-Systemem oraz rozwinięty proces przyłączenia do sieci energetycznej oraz gazowej – poinformował Lech Żak.

11.34

– Sprowadziliśmy 120 tysięcy ton węgla m.in z Kolumbii i Australii na potrzeby Elektrowni Połaniec. Węgiel ten jest dobrej jakość – wyjaśnił Lech Żak odpowiadając na pytanie import węgla.

11.32

– Prognozy wskazują na wzrost sprzedaży i takie też są oczekiwania – zaznaczył wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Grupy Enea Artur Wasilewski odnosząc się do sytuacji LW Bogdanka.

11.30

– Cen energii elektrycznej w roku 2023 dla odbiorców końcowych nie jesteśmy w stanie określić. Czekamy na zapowiedzi na to, jakie instrumenty dotyczące cen energii będą wprowadzone na rok 2023 i wtedy będziemy się do nich dostosowywać – powiedział Rafał Mucha.

11.29

– Sprzedaż w ciągu dwóch miesięcy to było ponad 200 tysięcy – powiedział wiceprezes Rafał Mucha o sytuacji kopalni Bogdanka.

11.28

– To jest proces, projekty OZE pojawią się w następnych latach. Tutaj jesteśmy spokojni o osiągnięcie celu – powiedział wiceprezes Grupy Enea Lech Żak zapytany o inwestycje i nakłady w OZE.

11.25

– Brak nakładów na dystrybucję będzie generować problemy w przyszłości, stąd inwestycje – poinformował wiceprezes Grupy Enea Rafał Mucha.

11.21

– Jeśli chodzi o poziom zapasu węgla, jest on wystarczający – powiedział wiceprezes Enea Lech Żak zapytany o problemy w wytworzeniu energii i braki zakładanych dostaw z kopalni Bogdanka

11.16

– Zwiększyliśmy kapitał zakładowy, przeprowadziliśmy emisje akcji co było sukcesem, i pozyskaliśmy środki na rozwój dystrybucji – powiedział Rafał Mucha.

11.13

– Odpowiadaliśmy na bardzo zwiększony popyt po inwazji Rosji na Ukraine, tak więc odpowiedzieliśmy na potrzeby rynku – powiedział Artur Wasilewski, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych.

11.11

– Sprzedaż usług dystrybucyjnych rownież zwiększyła się porównaniu do zeszłego roku. Wiąże się z większym poborem z drobnego biznesu i grupy B, czyli gospodarstw domowych, mamy sygnały, że mimo zwiększonej ilości tych odbiorców, jest zmniejszony odbiór – powiedział wiceprezes Grupy Enea Lech Żak.

11.08

– Ceny energii elektrycznej odnotowuje bardzo dużą dynamikę. Tego czego nikt się nie spodziewał – powiedział wiceprezes Grupy Enea Rafał Mucha

10.58

Konferencja prasowa Enei rozpoczyna się o godz. 11.00.

Opracowali Maria Andrzejewska i Michał Perzyński