Enea wyda na dostosowanie Elektrowni Połaniec do BAT 300 mln zł

15 marca 2017, 11:45 Alert

Dostosowanie bloków energetycznych Elektrowni Połaniec do wymogów konkluzji BAT będzie wymagało nakładów 100 mln zł przez 3 lata, poinformował wiceprezes Enei Mikołaj Franzkowiak.

„Patrząc średnioterminowo na nakłady inwestycyjne i mając na uwadze duże nakłady w ostatnich latach, obecnie zakładamy, że nakłady na dostosowanie do konkluzji BAT będą wynosiły 100 mln rocznie przez 3 lata. To są stosunkowo niewielkie nakłady” – powiedział Franzkowiak podczas konferencji prasowej.

Dodał, że bloki są już dostosowane do dyrektywy o emisjach przemysłowych (IED).

Enea sfinalizowała w tym tygodniu transakcję przejęcia – za ponad 1,26 mld zł – 100% akcji ENGIE Energia Polska, spółki, do której należy Elektrownia Połaniec.

Elektrownia Połaniec składa się z ośmiu bloków o łącznej mocy 1,9 GW. Jest to jedna z młodszych elektrowni systemowych w Polsce i największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Engie Energia Polska to piąty największy producent energii w Polsce, odpowiada za 5% produkcji energii w kraju.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

ISBnews