Energa donosi do prokuratury w sprawie swoich byłych menedżerów

25 listopada 2015, 15:17 Alert

(Puls Biznesu/CIRE.pl)

Zdjęcie: Grupa ENERGA
Zdjęcie: Grupa ENERGA

Jak poinformował „Puls Biznesu”, po zawiadomieniu Energi, od końca października gdańska Prokuratura Okręgowa prowadzi dochodzenie, które według gazety dotyczy dwóch byłych menedżerów gdańskiego koncernu zarządzających obecnie PKP Energetyką – czytamy na stronie CIRE.pl.

Formalnie dochodzenie prowadzone jest „w sprawie ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa przez osobę zobowiązaną do jej zachowania”.

Gazeta przypomina, że Energa była głównym konkurentem funduszu private equity CVC w procesie prywatyzacji PKP Energetyki, który ostatecznie kupiony został przez fundusz za 1,4 mld zł.
Po przejęciu kolejowej spółki CVC powołał do zarządu dwóch byłych menedżerów Energi – Wojciech Orzecha i Konrada Tyrajskiego. Wojciech Orzech od czerwca 2013 r. do grudnia 2014 r. pracował w Enerdze na stanowisku dyrektora zarządzającego, a wcześniej, od 2008 r., był wiceprezesem Energi-Operator. We wrześniu został prezesem PKP Energetyka. Natomiast Konrad Tyrajski od 2013 r. był wiceprezesem Energi Obrót, a wcześniej przez trzy lata pracował w Enerdze-Operator. Od października jest członkiem zarządu PKP Energetyka – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Zarówno Energa, jak i CVC odmówiły skomentowania sprawy.