Energia dla Firm idzie na giełdę

16 sierpnia 2016, 09:45 Alert

Energia dla Firm zrobiła pierwszy krok w drodze na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka w związku z planowaną ofertą publiczną akcji złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego Energia dla Firm złożyła 12 sierpnia prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Pieniądze pozyskane na rynku kapitałowym spółka chce przeznaczyć na dalszy rozwój w segmentach sprzedaży energii elektrycznej i gazu, a także ekspansję w obszarze sprzedaży systemów fotowoltaicznych.

– Rozpoczęliśmy działalność zaraz po rozpoczęciu liberalizacji rynku energetycznego. Mamy ugruntowaną pozycję jako jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, zbudowaliśmy też rozpoznawalną i wartościową markę. To optymalny moment na ofertę publiczną i giełdowy debiut. Chcemy zrobić kolejny krok i wzmocnić naszą podstawową działalność, a także wprowadzić nowe rozwiązania dla klientów – wyjaśnia Wojciech Pomykała, Prezes Energii dla Firm.

– Sprzyjają nam doskonałe perspektywy rynku, na którym z jednej strony oczekiwany jest wzrost konsumpcji energii elektrycznej i gazu, a z drugiej wciąż jest miejsce na wprowadzania nowych produktów, sprzedawania kolejnych usług istniejącym klientom, np. w zakresie zwiększenia efektywności wykorzystania energii przez konsumentów – dodaje.

Spółka oczekuje m.in., że wskutek postępującej liberalizacji na rynku energii, zarówno elektrycznej, jak i gazu ziemnego, rozwijać się będzie oferta łączonej dostawy prądu i gazu (tzw. dual fuel) wzorem państw, gdzie rynek gazu i energii jest bardziej rozwinięty i zliberalizowany.
Jak informuje spółka w Grupie ma sieć ponad 100 specjalistów sprzedaży oraz współpracuje z kilkoma zewnętrznymi podmiotami, które prowadzą sprzedaż na terenie całej Polski. Dodatkowo dysponuje bazą blisko 50 tys. klientów, którym sprzedaje lub sprzedawała energię eklektyczną i paliwo gazowe, a którzy mogą stać się potencjalnymi klientami w obszarze odnawialnych źródeł energii i innych produktów energetycznych i okołoenergetycznych.

– Będziemy nadal szybko się rozwijać. Odchodzimy od prostego modelu sprzedaży. Coraz większe oczekiwania i świadomość klientów iż mogą sami jednocześnie wytwarzać energie elektryczną i ją konsumować sprawia, że chcemy dostarczać klientom rozwiązania komplementarne i ekologiczne- mówi prezes Pomykała.- Takie podejście rodzi dla spółki możliwość generowania większej wartości dodanej, poprzez wprowadzenie dodatkowych usług do sprzedaży energii elektrycznej i gazu – dodaje prezes.Oferującym jest Vestor Dom Maklerski, a Doradcą Prawnym Spółki jest kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.

CIRE.pl