Poranek BiznesAlert.pl: Dziś poznamy szczegóły Energia Plus

16 maja 2019, 08:30 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Dziś poznamy szczegóły rządowego programu Energia Plus. Stanie się to na III Kongresie Energetyki Obywatelskiej, co zrelacjonujemy to na łamach naszego portalu. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Według kanclerz Niemiec Angeli Merkel projekt Nord Stream 2 nie będzie możliwy do zatrzymania przez Komisję Europejską, bo „jest w dużej mierze zatwierdzony”. Jej zdaniem zrewidowana dyrektywa gazowa daje Komisji „więcej możliwości apelacji”, ale nie zatrzyma projektu. Podkreśliła jednak, że Ukraina musi pozostać państwem tranzytowym.

Joanna Kędzierska pisze w reportażu o mazowieckich instalacjach energetycznych i ciepłowniczych. Okazuje się, że w Polsce można żyć bez węgla, ale instalacji takich jak przedstawione w materiale wciąż jest tu za mało.

Aleksandra Fedorska przygląda się kampanii wyborczej w Danii, gdzie jednym z głównych tematów jest polityka klimatyczna. Zmiany polityczne w tym kraju są istotne, ponieważ to właśnie Duńczycy mogą zostać partnerami polskich firm w budowaniu morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

A ponadto: Radosław Żydok z KGHM Polska Miedź mówi, że „Żelazny Most” może połączyć KGHM z gospodarką cyrkularną -Aby zbudować odpowiedzialną politykę surowcową musimy opierać się na analizie. Patrzymy na to co w tej kwestii może zrobić nasza spółka. Rozwój OZE to dla nas szansa, bo zapotrzebowanie na miedź i metale szlachetne będzie rosło, wraz z ich rozwojem – powiedział na tegorocznym EKG.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: