font_preload
PL / EN
Alert 16 maja, 2019 godz. 8:30   
REDAKCJA

Poranek BiznesAlert.pl: Dziś poznamy szczegóły Energia Plus

Podcast BiznesAlert.p Podcast BiznesAlert.pl

Dziś poznamy szczegóły rządowego programu Energia Plus. Stanie się to na III Kongresie Energetyki Obywatelskiej, co zrelacjonujemy to na łamach naszego portalu. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Według kanclerz Niemiec Angeli Merkel projekt Nord Stream 2 nie będzie możliwy do zatrzymania przez Komisję Europejską, bo „jest w dużej mierze zatwierdzony”. Jej zdaniem zrewidowana dyrektywa gazowa daje Komisji „więcej możliwości apelacji”, ale nie zatrzyma projektu. Podkreśliła jednak, że Ukraina musi pozostać państwem tranzytowym.

Joanna Kędzierska pisze w reportażu o mazowieckich instalacjach energetycznych i ciepłowniczych. Okazuje się, że w Polsce można żyć bez węgla, ale instalacji takich jak przedstawione w materiale wciąż jest tu za mało.

Aleksandra Fedorska przygląda się kampanii wyborczej w Danii, gdzie jednym z głównych tematów jest polityka klimatyczna. Zmiany polityczne w tym kraju są istotne, ponieważ to właśnie Duńczycy mogą zostać partnerami polskich firm w budowaniu morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

A ponadto: Radosław Żydok z KGHM Polska Miedź mówi, że „Żelazny Most” może połączyć KGHM z gospodarką cyrkularną -Aby zbudować odpowiedzialną politykę surowcową musimy opierać się na analizie. Patrzymy na to co w tej kwestii może zrobić nasza spółka. Rozwój OZE to dla nas szansa, bo zapotrzebowanie na miedź i metale szlachetne będzie rosło, wraz z ich rozwojem – powiedział na tegorocznym EKG.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: