24 konferencja Gazterm 2021

5 maja, 2021 godz. 7:45
Gazterm 2021. Grafika organizatora Gazterm 2021. Grafika organizatora

Szczegóły wydarzenia


W dniach 29.08.-01.09.2021 roku w Międzyzdrojach odbędzie się już po raz 24 Konferencja Gazterm, która jest prestiżowym miejscem spotkań i dyskusji przedstawicieli branży energetycznej z Polski i ze świata.

Pandemia Covid 19, która zaburzyła normalne funkcjonowanie wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego nadal nie pozwala wrócić do normalności. Jednak mimo wielu trudności rynki gazu działają i spełniają swoje podstawowe funkcje a także próbują sprostać nowym wyzwaniom, które czekają w najbliższej przyszłości całą branżę energetyczną.

Organizatorzy Konferencji Gazterm starają się monitorować i analizować procesy zachodzące na polskimi międzynarodowych rynkach gazu aby tematyka corocznych spotkań dotyczyła najbardziej aktualnych i przyszłych wyzwań stojących przed branżą energetyczną. Niewątpliwie takim wyzwaniem jest transformacja energetyczna i rola paliw gazowych, a w szczególności gazu ziemnego w tym nabierającym tempa procesie  zarówno w wymiarze krajowym jak i regionalnym oraz światowym.

Kontynuując kilkuletnią już tradycję międzynarodowych szczytów gazowych tym razem chcemy skoncentrować się na możliwościach i potencjale współpracy pomiędzy państwami współtworzącymi Inicjatywę Trójmorza i Ukrainą. Dyskusja na ten temat będzie pierwszym wydarzeniem 24 Konferencji Gazterm i przeprowadzona zostanie w ramach Szczytu Gazowego Trójmorze-Ukraina.

Więcej informacji: tutaj.