Baltic Business Forum „Energia dla Rozwoju”

25 września, 2014 godz. 11:30

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 13 / 10 / 2014

Już za niespełna 3 tygodnie Świnoujście stanie się centrum debat o przyszłości energetyki, przemysłu i nowoczesnych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej i na Wschodzie.

Od 13 do 15 października w centrum konferencyjnym KGHM „Interferie Medical SPA” w Świnoujściu po raz szósty odbędzie się Baltic Business Forum, hasło tegorocznej edycji to „Energia dla Rozwoju”. Forum organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie „Europa – Północ – Wschód”, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Północna Izba Gospodarcza oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydent Miasta Świnoujście.

W trakcie tegorocznego Forum tematami przewodnimi obrad będą zagadnienia związane z energią – problemy z wytwarzaniem paliw i ich transferem, kwestie dotyczące energetyki niekonwencjonalnej, w tym – farm wiatrowych, energetyki odnawialnej, czy gospodarki wodnej.

Jak mówi Jacek Piechota, prezes Stowarzyszenia Europa-Północ Wschód energia to także siła napędowa przemian gospodarczych, rozwoju innowacji, dynamiki w obrębie zjawisk związanych z kapitałem ludzkim, finansowaniem działalności i rozwoju – na Baltic Business Forum problem energii zostanie potraktowany w taki właśnie, szeroki, kompleksowy sposób. W tym roku gościem honorowym Forum będzie Republika Kazachstanu.

Tegoroczną edycję obrad Forum zainauguruje Przewodniczący Rady Programowej BBF, były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski. Honorowy patronat nad Forum objął Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

W trakcie Forum – w ramach sesji tematycznych  – przedstawiane będą poglądy nie tylko z perspektywy centralnej, ale także lokalnej i samorządowej. W Baltic Business Forum uczestniczą przedstawiciele zarówno ogromnych spółek giełdowych, jak również małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki czemu debaty biznesowe, bardziej niż na innych konferencjach, mają pragmatyczny charakter. To tutaj pojawia się również niepowtarzalna możliwość prezentacji dokonań własnej firmy w szerokim gronie przedstawicieli biznesu, nauki i polityki. Swój udział w konferencji potwierdza wielu wybitnych ekspertów, ministrów, przedstawicieli licznych gałęzi gospodarki z wielu krajów.

Centrum konferencyjne KGHM „Interferie Medical SPA mieści się w Świnoujściu przy ul. Uzdrowiskowej 15.

Akredytacje dla dziennikarzy:

Michał Niewiadomski, 508 011 328, michal.niewiadomski@pol-ukr.com