Dołącz do zespołu ONDE FLOW. Rekrutację wspiera Mateusz Kusznierewicz

11 października, 2021 godz. 14:56
Rekrutacja do zespołu ONDE FLOW. Grafika organizatora. Rekrutacja do zespołu ONDE FLOW. Grafika organizatora.

Szczegóły wydarzenia


W ramach projektu ONDE FLOW przewidziany jest między innymi system wsparcia dla projektów innowacyjnych z obszaru OZE, zbudowanie platformy informacyjnej dotyczącej odnawialnych źródeł energii, konkursy i zajęcia edukacyjne. Ambasadorem i aktywnym członkiem zespołu ONDE FLOW jest Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski i mistrz świata w żeglarstwie.

Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy. To świetna okazja dla młodych ludzi, którzy uczestnicząc w projekcie nie tylko rozwiną swoją wiedzę i umiejętności z obszaru energetyki odnawialnej, ale też wezmą udział w edukacyjnym campie z udziałem Mateusza Kusznierewicza.

– Chcemy dzielić się naszą wiedzą, zwłaszcza z młodymi ludźmi, którzy mają ogromną wrażliwość i rosnącą świadomość konieczności zielonej zmiany. – mówi Daniel Mackiewicz, Marketing i PR Manager, ONDE SA – Cieszymy się, że w ideę edukacji ekologicznej włączył się Mateusz Kusznierewicz, bo jego doświadczenie i umiejętność kontaktu z młodymi ludźmi, będzie dla nich dodatkową wartością.

Do współpracy w programie ONDE FLOW włączyło się też Stowarzyszenie „Z energią o prawie”, zrzeszające studentów i osoby zainteresowane energetyką, a przede wszystkim zero i nisko emisyjnymi źródłami energii.

– Stowarzyszenie „Z energia o prawie” na początku swojej działalności postanowiło działać między innymi w obszarze edukacji w zakresie energetyki nisko i zero emisyjnej. – mówi Aleksander Tretyn, Prezes Stowarzyszenia „Z energią o prawie” – W dzisiejszych czasach stoimy przed wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi, a sektor energetyczny jest jednym z głównych emitentów gazów cieplarnianych.

Odnawialne źródła energii pomagają obniżyć emisje w sektorze energetyki, a aby jeszcze prężniej działać w tym zakresie, należy przede wszystkim edukować młodzież. Projekt ONDE FLOW, który zainicjowała spółka ONDE SA, stwarza idealną przestrzeń do dyskusji i edukacji o energetyce dla młodych ludzi, którzy będą głównymi spadkobiercami aktualnych działań podejmowanych w gospodarce dla środowiska.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rekrutacji: https://zeop.pl/2021/09/03/rekrutujemy/

Źródło: zeop.pl