Dzień Nowej Energii III

18 listopada, 2019 godz. 15:38
Patronat BiznesAlert.pl

Szczegóły wydarzenia


Studenckie Koło Naukowe Nova Energia działające na Wydziale Energetyki i Paliw AGH w dniu 29 listopada 2019r. organizuje już III edycję Dnia Nowej Energii. Tematem przewodnim wydarzenia będzie energetyka gazowa w Polsce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekty ekonomiczne, polityczne i gospodarcze, które w największy sposób oddziałują na sektor gazowniczy i energetyczny.  Partnerem Głównym tegorocznej edycji jest Operator Sieci Przesyłowych Gaz-System S.A.

Wydarzenie podzielone będzie na trzy części, z których pierwszą będzie debata ekspercka pt. „Baltic Pipe, Nord Stream II, Gazoport – Jak kształtuje się polskie gazownictwo?”. Zaproszeni prelegenci, wśród których znajdą się m.in. dr inż. Tadeusz Żaba z Wydziału Inżynierii Środowiska PK, dr hab. inż. Adam Szurlej, Prodziekan Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH oraz mgr inż. Jacek Wróbel, absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej, postarają się przeanalizować kwestię zależności państwa polskiego od importu gazu ziemnego. Kolejną częścią, będzie debata studencka poruszająca tożsame tematy, w której studenci wyrażą swoje opinie nt. „Nord Stream II – gazowy monopol Rosji – projekt ekonomiczny czy polityczny?”. W ostatnią część czynnie zostaną zaangażowani uczestnicy wydarzenia, którzy wezmą udział w case study. W kilkuosobowych zespołach będą mogli wcielić się w rolę rządzących państwem i przeanalizować oraz spróbować rozwiązać problemy, z którymi boryka się branża gazownicza.

Dzień Nowej Energii to flagowy projekt SKN Nova Energia, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród studentów AGH oraz innych uczelni.  Każda edycja tego wydarzenia porusza kluczowe problemy polskiej energetyki występujące w różnych jej sektorach. Poprzednie edycje dotyczyły zagadnień e-mobility oraz polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Obecność takich gości jak np. Minister Przemysłu Tadeusz Syryjczyk i Wiceprezes Stowarzyszenia Małej Energetyki Wiatrowej Kamil Szydłowski gwarantowała merytoryczne i ciekawe debaty oraz prelekcje. Konferencja jest doskonałą okazją na zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu energetyki w jej różnych aspektach.