VII Forum Spalania Biomasy i Odpadów

23 listopada, 2017 godz. 11:07
Forum Spalania Biomasy Forum Spalania Biomasy

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 01 / 03 / 2018

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 1 marca 2018 roku w Warszawie. BiznesAlert.pl objął wydarzenie patronatem.

Forum Spalania Biomasy i Odpadów to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VII edycja Forum w 2018 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy, spółdzielni i klastrów energetycznych oraz pakietu zimowego.

W programie wydarzenia:

Aktualne kierunki legislacyjne dotyczące biomasy na cele energetyczne
Projekty Lasów Państwowych ukierunkowane na wykorzystanie OZE
Dyskusja panelowa: Europejski rynek paliw alternatywnych i biomasowych – pellet, RDF, zrębka
Case Study: Szwedzki zakład recyklingu i energetyki w obiegu zamkniętym
Case Study: Nowoczesna i przyjazna dla środowiska elektrociepłownia dla Siemiatycz zasilana zrębkami drewna.
Case Study: Tworzenie wspólnej wartości z kogeneracją – przykład zakładu utylizacji odpadów w Kownie
Case Study: Budowa kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy w Nidzicy

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.