Hackathon online #ideaHACK

21 kwietnia, 2020 godz. 15:50
ideahacklive

Szczegóły wydarzenia


W odpowiedzi na lokalne problemy spowodowane przez COVID-19 oraz nadchodzące wyzwania współczesnego świata, Fundacja Venture Cafe Warsaw organizuje #ideaHACK (www.ideahack.org), czyli 4-dniowy hackathon, intensywny program tworzenia rozwiązań technologicznych i biznesowych z aktywnym udziałem liderów środowiska innowacyjnego. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem medialnym BiznesAlert.pl.

Koronawirus ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a także sytuację społeczno-ekonomiczną naszych krajów i nas samych. Dlatego ważne jest, aby sektor publiczny i prywatny połączyły siły, aby opracować innowacyjne sposoby na przezwyciężenie kryzysu oraz zbudowanie najlepszej przyszłości w okresie kiedy wirus ustąpi.

Hackathon, czyli 4-dniowy maraton tworzenia rozwiązań z udziałem programistów, osób biznesowych i utalentowanych innowatorów to jeden z ciekawszych i najlepszych sposobów na wykreowanie rozwiązań będących realną odpowiedzią na wyzwania rynkowe.

Na wyjątkowość inicjatywy składają się elementy takie jak:
● Maksymalizacja szansy na późniejsze wdrożenie rozwiązań poprzez łączenie zespołów z końcowymi użytkownikami (np. lekarzami, seniorami), naukowcami, topowymi przedsiębiorcami i osobami decyzyjnymi z sektora publicznego;
● Wyjątkowa technologia oraz ponad 30 wybitnych ekspertów technologicznych zagwarantowanych przez Partnera Technologicznego inicjatywy – firmę Oracle;
● Konkretne możliwości dalszego rozwijania rozwiązań po hackathonie dzięki obecności ponad 30 Partnerów wydarzenia;
● Przeprowadzenie hackathonu w całości w przestrzeni wirtualnej, w oparciu o pierwszą na świecie internetową przestrzeń konferencyjną: Virtual District Hall stworzoną przez Fundację Venture Cafe Warsaw.

Inicjatywa ma także wyjątkowy cel społeczny – mówi Aureliusz Górski, Założyciel i Dyrektor Fundacji Venture Cafe Warsaw. Chcemy pokazać, że efektywna współpraca jest możliwa w świecie wirtualnym i pomimo trudnych warunków nie możemy jej zaprzestać, gdyż przekłada się na wzrost zaufania społecznego, jest najlepszym sposobem wymiany wiedzy i doświadczeń, daje olbrzymie rezultaty w krótkim czasie. Krótko mówiąc, bez współpracy, nie jest możliwe tworzenie innowacji!

Wyjątkowa inauguracja

Inauguracja #ideaHACK odbędzie się podczas dwunastego już wydarzenia z cyklu Thursday Gathering, które odbędzie się w czwartek 23 kwietnia w godz. 17:00-20:30 w przestrzeni
wirtualnej. Tym razem porozmawiamy na temat kultury i technologii. Spotkanie poprowadzi Bogna Świątkowska, promotorka kultury, założycielka fundacji Bęc Zmiana, często nazywana matką chrzestną polskiego hip-hopu. Bogna przeprowadzi krótkie wywiady z wybitnymi jednostkami ze świata kultury oraz technologii, będzie także możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach organizowanych w ramach Thursday Gatheringu, a całość zakończy się koncertem jazzowym online. Pełny program wydarzenia jest dostępny na stronie: www.venturecafewarsaw.org/agenda.

#IdeaHACK odbędzie się w dniach 24-27. kwietnia 2020 r., a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia wszystkich zainteresowanych innowatorów przyjmowane są do 21. kwietnia do północy poprzez witrynę www.ideahack.org.

Partnerzy Technologiczni wydarzenia: Oracle, Arrow
Partner Programowy: Open Innovation House

________________________________________

Kontakt: hello@venturecafewarsaw.org

Wydarzenie Thursday Gathering, organizowane jest przez fundację Venture Cafe Warsaw. To centralny event networkingowy dla lokalnej społeczności innowatorów, wszystkich “curious doers”. Wydarzenia te odbywają się na całym świecie od 2009 roku w jednostkach Cambridge Innovation Center i Venture Cafe przyciągając kilkaset osób w każdy czwartek. Program ma na celu łączenie przedsiębiorców, startupy, korporacje, inwestorów, ekspertów, naukowców, studentów i organizacje pozarządowe w jednym miejscu. Dużą wartością dodaną jest nowoczesny networking (formaty, które umożliwiają żywą dyskusję i wzajemne uczenie się) oraz łączenie talentów, pomysłów i kapitału w jednym miejscu. W Warszawie program wystartował w maju 2019, początkowo w formie comiesięcznych spotkań. Od lipca 2020 wydarzenia będą odbywały się w każdy czwartek za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.