Horyzont 2020 Dzień Informacyjny: fundusze na energetykę

12 czerwca, 2014 godz. 11:09

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 17 / 06 / 2014

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zaprasza na Dzień Informacyjny 17 czerwca br., na którym zaprezentuje możliwości finansowania projektów z obszaru energetyki. Przedstawione zostaną możliwości finansowania z programu Horyzont 2020, w tym wyzwanie energia, inicjatywa SPIRE, Sustainable Industry Low Carbon scheme (SILC), Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking, a także europejski akcelerator zielonych technologii KIC InnoEnergy, Fundusz Badawczy Węgla i Stali, programy NCBiRu, działania Marii Skłodowskiej Curie oraz współpraca z Joint Research Centre.

Program „Horyzont 2020” jest programem na lata 2014-2020 oraz stanowi główne narzędzie UE w zakresie promowania badań naukowych w dziedzinie energii. Na wsparcie wysiłków w dziedzinie czystej i bezpiecznej energii oraz wydajności energetycznej i zrównoważonego rozwoju przewidziano środki finansowe w wysokości 5,931 mld EUR. Obecnie trwają konkursy rozpisane w ramach działań obszaru Bezpieczna, czysta i efektywna energia Programu Ramowego Horyzont 2020 na rok 2014 i rozpoczynają się lub są przygotowywane na rok 2015. Konkursy na projekty adresowane są zarówno do instytucji naukowych, badawczych, indywidualnych naukowców jak i sektora dużych przedsiębiorstw i MŚP.

Głównym gościem będzie Pan Bjorn Debecker z Komisji Europejskiej, który przedstawi szczegółowe zasady Funduszu Badawczego Węgla i Stali.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja, by jednym czasie i miejscu zapoznać z czynnymi praktykami: swoje doświadczenia w Programach Ramowych przedstawią również Ci, którzy wygrali konkursy i ekspert oceniający wnioski.

Dzień Informacyjny odbędzie się 17 czerwca 2014 roku

w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w Warszawie przy ul. Pawińskiego 5b,

II p., Aula im. Wacława Olszaka.

Godzina rozpoczęcia: 10.00.

Agenda i rejestracja dostępne na stronie: http://www.kpk.gov.pl/?event=horyzont-2020-dzien-informacyjny-obszaru-energia