III Kongres Energetyczny

12 września, 2017 godz. 15:08
baner

Szczegóły wydarzenia


Celem organizowanego w październiku 2017 roku we Wrocławiu III Kongresu Energetycznego jest przedstawienie poglądów i umożliwienie rzeczowej dyskusji na temat najważniejszych zagadnień obecnych w polskiej i światowej energetyce. W naszym przekonaniu tematem najwyższej wagi jest nadal kwestia bezpieczeństwa energetycznego. W trakcie Kongresu będziemy się starali odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące procesu formowania polskiej doktryny bezpieczeństwa energetycznego oraz jej treści.

Współczesne rynki energii charakteryzują się coraz większą dynamiką zmian. Można zaryzykować twierdzenie, że znajdują się w permanentnej transformacji. Jest ona stymulowana z jednej strony przez postęp technologiczny z drugiej przez postępujący proces otwierania i integrowania się rynków energii. Przejawem zachodzących zmian jest m.in. dynamiczny rozwój towarowych giełd energii i gazu. To właśnie najnowsze trendy w handlu energią i paliwami na rynkach światowych będą jednym z głównych tematów obrad na tegorocznym DKE.

Tematyka obrad obejmie także zagadnienia związane z wdrażaniem innowacji podnoszących efektywność w szeroko rozumianej energetyce. Dostrzegamy wyraźną determinację rządu i spółek w dążeniu do wprowadzeniu jakościowych zmian w wielu segmentach sektora energetycznego. III DKE stworzy dobre warunki do wymiany poglądów i doświadczeń w tym zakresie.

Termin:

18-19 października 2017 roku

Miejsce:

Hotel Mercure Wrocław Centrum
Plac Dominikański 1,Wrocław

Więcej szczegółów TUTAJ