Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym

3 grudnia, 2019 godz. 11:07
Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym – Patronat BiznesAlert.pl Patronat BiznesAlert.pl

Szczegóły wydarzenia


Polskie miasta mają problem z ideą smart cities. Czym właściwie jest smart cities? Czym różni się od miasta niebędącego smart? Zwłaszcza dzisiaj, w XXI wieku, w dobie szybkiego rozwoju technologii, który sprawia, że rozwiązania, jakie jeszcze kilka lat temu mogły uchodzić za innowacyjne, dziś można uznać za standard. Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w konferencji, podczas której prelegenci opowiedzą o dobrych praktykach, które można by uznać za element smart cities. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym” już 29 stycznia 2020 roku w Warszawie. Konferencja jest organizowana pod patronatem BiznesAlert.pl.

>>Rejestracja online<<

Podczas konferencji odbędzie się panel dyskusyjny: „Bezwzględny priorytet dla transportu publicznego – utopia czy konieczność we współczesnym mieście?”

– elektryfikacja transportu publicznego (co poprawia jakość powietrza w mieście i zmniejsza hałas, ale nie rozwiązuje problemów zmian klimatycznych)

– problematyka usytuowana transportu publicznego w systemie miejskiej mobilności w inteligentnym mieście (jak to zrobić, aby było tanio i efektywnie zarówno dla pasażera jak i dla miasta)

– czy można pogodzić rozwijanie efektywnego transportu publicznego z rozwijaniem transportu indywidualnego w mieście? (czy można skutecznie wspierać transport zbiorowy bez ograniczania przywilejów kierowców samochodów indywidualnych?)

Moderator: Bartosz Dominiak – Smart City Expert & Blogger, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Ponadto w programie prelekcje eksprtów niezależnych. Program wydarzenia aktualizowany jest na bieżąco na stronie wydarzenia.<<

Zagadnienia tematyczne:

– Inteligentne i zintegrowane systemy transportowe (aplikacje mobilne, biletomaty, systemy informacji pasażerskiej, inteligentne systemy płatności, Big Data)

– Mobilność i elektromobilność w transporcie publicznym

– IoT

-Odnawialne źródła energii

-Technologie i rozwiązania antysmogowe

-Aplikacje mobilne dla miast

-E-płatności

-Energooszczędne oświetlenia miejskie

-Eystemy zarządzania infrastrukturą miejską

-Monitoring miejski

-Utrzymanie porządku i czystości

-Digital Signage

Grupa docelowa:

-przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego,

-operatorzy publicznego transportu zbiorowego,

-przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych,

-przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych.

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Udział jest płatny dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji. Firmy chcące zaprezentować swoje rozwiazania prosimy o kontakt z Organizatorem:

Daria Biernacka

mobile: +48/531 375 811

e-mail: daria.biernacka@pirbinstytut.pl