Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies”

13 listopada, 2020 godz. 10:01
Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies”

Szczegóły wydarzenia


Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies” to coroczne spotkanie przedstawicieli łańcucha dostaw dla sektora energetyki morskiej organizowane w Trójmieście przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej od 2011 roku.

W ciągu dwóch konferencyjnych dni odbywa się kilka sesji tematycznych z udziałem kilkudziesięciu ekspertów branżowych, odpowiedzialnych za dostawy komponentów i usług na różnych etapach realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej – od jej wstępnego projektu, poprzez przygotowanie zestawu niezbędnej dokumentacji oraz zaplecza budowy, kontraktację, produkcję komponentów, aż po realizację na morzu oraz fazę eksploatacji.

Tegoroczna edycja Konferencji jest szczególna nie tylko ze względu na swoją formułę online, ale również z powodu wejścia wielu polskich projektów morskich farm wiatrowych w decydującą fazę rozwoju, polegającą na uruchomieniu dialogu technicznego z dostawcami oraz wstępnych przymiarek do realizacji na morzu, by w końcówce 2024 roku pierwsze turbiny wiatrowe zasiliły z morza polski system elektroenergetyczny.

Program tegorocznej edycji poświęcony będzie przekrojowym zagadnieniom związanym z budową silnego, krajowego łańcucha dostaw dla sektora (tzw. local content), z dynamicznym postępem technologicznym w dziedzinie turbin wiatrowych, konstrukcji wsporczych, floty statków konstrukcyjnych oraz serwisowych, a także metod monitoringu i serwisu funkcjonujących urządzeń.

Ponadto prelegenci omówią kwestie związane z budową w Polsce zaplecza portowego dla procesu konstrukcji oraz obsługi morskich farm wiatrowych, przeanalizują pod tym kątem potencjał polskich portów i przedstawią status quo, jak również perspektywę rozwoju polskiego rynku offshore wind na najbliższe 10-15 lat.

Więcej szczegółów oraz szybka rejestracja na Konferencję pod adresem www.offshore-conference.pl.

Gorąco zachęcamy do udziału online!