Konferencja RE-Source Poland

14 stycznia, 2020 godz. 12:45
Konferencja RE-Source Poland – Patronat BiznesAlert.pl Patronat BiznesAlert.pl

Szczegóły wydarzenia


Tania i czysta energia dla przemysłu. Konferencja RE-Source Poland i sesja B2B – 4-5 lutego 2020 r., Warszawa.

Przemysł w Polsce potrzebuje taniej i czystej energii, by zachować konkurencyjność na globalnym rynku. Taką możliwość daje kupno prądu z odnawialnych źródeł energii przez duże zakłady w ramach tzw. korporacyjnych umów sprzedaży energii (corporate PPAs).

W dniach 4-5 lutego 2020 r. w Warszawie odbiorcy energii będą mieli okazję dowiedzieć się na jakich zasadach mogą zabezpieczyć dostawy energii kupując ją bezpośrednio od producentów OZE, a także zapoznać się z ofertą swoich potencjalnych dostawców w ramach sesji B2B.

Konferencja, organizowana pod auspicjami RE-Source Poland Hub, zgromadzi producentów energii ze źródeł odnawialnych oraz jej odbiorców. Ponieważ możliwość zakupu energii w ramach formuły cPPA jest jeszcze na polskim rynku stosunkowo nowa, w programie konferencji duży nacisk zostanie położony na aspekt edukacyjny. To szansa przede wszystkim dla odbiorców aby zrozumieć specyfikę kontraktów cPPAs, zapoznać się z jej wariantami, tak aby przyjąć model najbardziej odpowiadający profilowi działalności danego przedsiębiorstwa.

Uczestnicy konferencji poznają standardowy model kontraktu cPPA opracowany przez EFET (European Federation of Energy Traders), którego zastosowanie umożliwia zmniejszenie kosztów transakcyjnych i ułatwia negocjacje między stronami umowy. Standard EFET będzie prezentowany w polskiej wersji językowej.

Odbiorcy energii, dla których udział w konferencji jest nieodpłatny, otrzymają solidną dawkę wiedzy, która ułatwi im zoptymalizowanie kosztów energii w ich firmach.

Konferencja RE-Source Poland

Kiedy: 4-5 lutego 2020 roku

Gdzie: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Więcej informacji na stronie: http://resourcepoland.pl/event/

***

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej jest organizacją pozarządową. Stowarzyszenie zostało założone przez grupę osób zainteresowanych wdrażaniem technologii wiatrowych w Polsce. Jest jedną z najbardziej skutecznych organizacji lobbujących na rzecz ukształtowania odpowiednich ram prawnych, pozwalających na rozwój i funkcjonowanie odnawialnych źródeł energii w Polsce, a w szczególności energetyki wiatrowej. Stowarzyszenie skupia czołowe firmy działające na rynku energetyki wiatrowej w Polsce: inwestorów, deweloperów, producentów turbin i podzespołów do elektrowni, zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Fundacja RE-Source Poland Hub – polska platforma współpracy wytwórców i odbiorców taniej i czystej energii z OZE. Działa na rzecz umożliwienia przedsiębiorcom w Polsce pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych na potrzeby prowadzenia biznesu, w oparciu o tzw. corporate PPAs.