Kongres Polska Chemia

20 maja, 2019 godz. 13:18
Kongres Polska Chemia pod patronatem BiznesAlert.pl Kongres Polska Chemia pod patronatem BiznesAlert.pl

Szczegóły wydarzenia


Już 5-6 czerwca w płockiej ORLEN ARENIE odbędzie się VI edycja Kongresu Polska Chemia. Wydarzenie od lat tworzy platformę do wymiany doświadczeń, poglądów i pogłębionej dyskusji przedstawicieli jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu. BiznesAlert.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

„Przed Nami już szósta odsłona najważniejszego przemysłowego wydarzenia w tej części Europy. Jak co roku, podczas dwóch dni Kongresu Polska Chemia, skupimy się na tym co najważniejsze, ale też najtrudniejsze dla sektora chemicznego. W tym roku, reagując na bardzo silne europejskie i krajowe trendy, sporo uwagi poświęcimy kwestiom środowiskowym, a zwłaszcza gospodarce obiegu zamkniętego, plastikom i surowcom przyszłości. Polska Chemia od dawna jest sektorem odpowiedzialnym środowiskowo. Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, poprawiamy nasze produkty i przeznaczamy ogromne środki na inwestycje i o tym także chcemy rozmawiać z naszymi gośćmi – przedstawicielami administracji, biznesu i nauki.” – zapowiada dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która jest organizatorem wydarzenia.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie koncentrować się na obszarach mających strategiczne znaczenie dla przyszłości branży w Polsce i na świecie. Inwestycje, regulacje środowiskowe, wsparcie konkurencyjności, surowce przyszłości oraz bezpieczeństwo będą jednymi z głównych tematów, które w tym roku poruszy przeszło sześciuset uczestników, w tym przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, reprezentantów świata nauki oraz mediów. Wśród uczestników są szefowie i eksperci z najważniejszych spółek sektora chemicznego m.in. PKN ORLEN S.A., Grupy Azoty S.A., Grupy LOTOS S.A., Synthos S.A. czy Anwil S.A., a także przedstawicieli międzynarodowych koncernów, takich jak BASF czy DOW. Uczestnikami Kongresu są też przedstawiciele MŚP z wielu gałęzi przemysłu, prawnicy i media.

„Nie przypadkowo VI Kongres Polska Chemia odbędzie się w Płocku. To jedno z miast najsilniej związanych z sektorem chemicznym w tej części Europy. Światowe trendy rozwojowe pokazują, że najszybszą ścieżką wzrostu tego przemysłu jest zwiększanie synergii np. petrochemii i rafinerii, które widać tu w Płocku jak w soczewce. Wierzymy, że Płock jest najlepszą przestrzenią do dyskusji nad przyszłością sektora, kierunkami naszego rozwoju i planami inwestycyjnymi.” – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Organizatorzy zapowiadają, że wzorem lat ubiegłych, wydarzenie będzie opierać się na dwóch elementach – bardzo rozbudowanej merytorycznie część panelowej i strefie wystawienniczej, w której Partnerzy wydarzenia będą pokazywać swoje najnowsze produkty i rozwiązania. Jest to też bardzo dobra przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń i networkingu.

„W tym roku po raz pierwszy mamy Partnera Samorządowego, którym jest Miasto Płock. Chcemy w ten sposób pokazać, jakie możliwości inwestycyjne mają lokalne samorządy i zachęcić je do otwartości i wspierania przemysłu chemicznego w Polsce” – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Polska Chemia jest jedną ze strategicznych gałęzi polskiej gospodarki. Według najnowszych danych GUS’u  sektor chemiczny  daje 315 tys. miejsc pracy, dając branży ponad 17% udziału w całym polskim przemyśle. Gospodarka i cały przemysł, bez chemii nie są w stanie istnieć. To powód do dumy, ale też ogromne poczucie odpowiedzialności za całą gospodarkę, miejsca pracy, środowisko i społeczności lokalne.

Dotychczasowe edycje Kongresu Polska Chemia to:

  • ponad 2500 uczestników
  • 150 panelistów: przedstawicieli branży z największych spółek krajowych, międzynarodowych, ludzi świata nauki oraz dziennikarzy
  • prawie 100 debat, sesji tematycznych, spotkań i paneli dyskusyjnych
  • ponad 130 stoisk firm partnerskich i członkowskich Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu!

Więcej informacji: www.kongrespolskachemia.pl