Międzynarodowa Konferencja „Energy, Environment and Material Systems” (EEMS 2017)

6 września, 2017 godz. 10:20
linie energia elektryczna Linie wysokiego napięcia. Fot. pixabay.com

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 13 / 09 / 2017

Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej organizuje konferencję “Energy, Environment and Material Systems” (EEMS 2017) w dniach 13-15 wrzesień 2017r. w Polanicy-Zdrój. Współorganizatorem konferencji jest Fundacja Centrum Edukacji Kompetencji Innowacji i Technologii (CEKIT).

Celem konferencji jest określanie zrównoważonego rozwoju w obszarze energetyki, środowiska oraz wytwarzania i stosowania materiałów. Tematyka konferencji koncentrować się będzie zatem także na odnawialnych źródłach energii, zagospodarowaniu odpadów i nowoczesnych materiałach wykorzystywanych w przemyśle.

W konferencji weźmie udział około 130 przedstawicieli ośrodków naukowych oraz kilkunastu przedstawicieli przemysłu (dla których przewidziano specjalną sesję umożliwiającą prezentację firm). Uczestnicy przyjadą z Chorwacji, Francji, Niemiec, Ukrainy, Hiszpanii, Turcji i oczywiście z Polski.

Konferencję wsparli sponsorzy, a szczególnie: Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Opole, Wodociągi i Kanalizacja Opole, ECO Opole i ECO Jelenia Góra, Cementownia Warta oraz firma Optotom.

Wszelkie informacje o konferencji na stronie http://eems2017conference.po.opole.pl/index.php