OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – doświadczenia krajów Europy Środkowej

23 września, 2021 godz. 10:17
OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – doświadczenia krajów Europy Środkowej. Grafika organizatora. OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – doświadczenia krajów Europy Środkowej. Grafika organizatora.

Szczegóły wydarzenia


Dyskusje w gronie przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki oraz ekspertów zajmujących się tematem energetyki odnawialnej i ochrony klimatu – 24 września 2021 roku odbędzie się IV. edycja międzynarodowej konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo”. 

OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – doświadczenia krajów Europy Środkowej. Grafika organizatora.
OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – doświadczenia krajów Europy Środkowej. Grafika organizatora.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Agro Promotion oraz Konsulat Generalny Węgier w Gdańsku zapraszają do udziału w konferencji nt. doświadczeń krajów Europy Środkowej w rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii oraz ochrony klimatu na terenach wiejskich.

Podczas wydarzenia zostanie poruszona problematyka m.in. transformacji energetycznej jako elementu zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, perspektyw jej rozwoju oraz największych wyzwań, jakie za sobą niesie, a także innowacyjnych przedsięwzięć i technologii z zakresu OZE. Wydarzenie będzie również okazją do przybliżenia uczestnikom doświadczeń krajów Europy Środkowej we wdrażaniu i finansowaniu rozwiązań sprzyjających rozwojowi energetyki obywatelskiej i ochronie powietrza i klimatu.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni m.in. Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Istvan Nagy – Minister Rolnictwa Węgier oraz przedstawiciele agencji państwowych oraz spółek związanych z przemysłem energetycznym, samorządowcy oraz eksperci zajmujący się problematyką energetyki prosumenckiej z Polski i krajów Europy Środkowej.

– Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej aktywnie promuje zrównoważony rozwój energetyki prosumenckiej na ternach wiejskich – to szansa dla polskiej wsi nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, rozwój przedsiębiorczości i ożywienie gospodarcze, ale również na poprawę warunków życia jej mieszkańców w kontekście walki ze smogiem. W tym roku stoimy również przed wyzwaniami, jakie niesie za sobą Wspólna Polityka Rolna na lata 2021 – 2027. Debaty odbywające się w ramach konferencji będą okazją do odpowiedzi na pytania dotyczące zmian planowanych przez Komisję Europejską w kontekście wdrażania rozwiązań „Zielonego Ładu” i wyzwań, jakie niesie za sobą dla polskich rolników rozwój „zielonej energetyki” oraz działań związanych z ochroną klimatu – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora konferencji.

Konferencja rozpocznie się 24 września o godz. 09:30. Transmisja on-line będzie prowadzona na stronie: https://www.forum-grodno.pl/transmisja.

Cykl konferencji naukowych nt. odnawialnych źródeł energii, zainicjowany przez Fundację EFRWP
w 2016 roku to istotny głos w ogólnopolskiej debacie dotyczącej rozwoju odnawialnych źródeł energii i polityki prosumenckiej na obszarach wiejskich w Polsce. Tematy i wnioski z poszczególnych edycji konferencji zostały wydane w formie raportów oraz publikacji pokonferencyjnych i są dostępne na stronie Fundacji EFRWP: www.efrwp.pl

Konferencja organizowana jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Agro Promotion oraz Konsulat Generalny Węgier w Gdańsku.

Fundacja EFRWP