font_preload
PL / EN
6 marca, 2018 godz. 20:26
Polski Kongres Paliw Alternatywnych
Polski Kongres Paliw Alternatywnych

Szczegóły wydarzenia

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zapraszają na Polski Kongres Paliw Alternatywnych, który odbędzie się 20 marca 2018 r. w hotelu WESTIN w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21). BiznesAlert.pl ma patronat nad tym wydarzeniem.

Założenia, zarówno polityki krajowej, jak i ogólnoeuropejskiej, ukierunkowane są na bezwzględne wdrażanie niskoemisyjnej komunikacji zbiorowej. Polska ma być europejskim liderem w zakresie bezemisyjnego transportu publicznego. Wymusza to radykalne zmiany w transporcie komunalnym, które otwiera się na elektromobilność oraz gazomobilność.

W związku z powyższym, branża transportowa stoi przed jednym z największych wyzwań w historii – jak efektywnie dostosować tabor do nowych wymagań i wdrożyć różne rodzaje napędów w pojazdach sektora komunalnego? Odpowiedzi na to i szereg innych pytań, organizatorzy Kongresu będą szukać w trakcie debat merytorycznych, wspólnie z przedstawicielami administracji centralnej, polskich samorządów i branży.
Do udziału w Kongresie zostali zaproszeni m.in. Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów, Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii oraz Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska. Partnerami PKPA są m.in. PGNiG OD, PFR, Autosan.

Szczegółowe informacje na temat zapisów na Kongres można uzyskać pisząc na adres: [email protected]

Program Kongresu zostanie umieszczony na stronach: www.igkm.pl oraz www.pspa.com.pl.