Pomoc publiczna w sektorze energetycznym

13 lutego, 2018 godz. 22:46
PP_V_342x150

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 01 / 03 / 2018
  • Miejsce: Warszawa

Procedowana obecnie nowelizacja Ustawy o OZE wprowadza w kontekście pomocy publicznej szereg istotnych modyfikacji. Właśnie ich będzie dotyczyć piąta edycja seminarium „Pomoc publiczna w sektorze energetycznym – OZE, kogeneracja, efektywność energetyczna”, które odbędzie się 1 marca 2018 w Warszawie. BiznesAlert.pl ma patronat nad tym wydarzeniem.

Treść decyzji Komisji Europejskiej, która opublikowana została w grudniu 2017 i która dotyczyła zatwierdzenia – na mocy przepisów UE w dziedzinie pomocy państwa – polskiego programu wsparcia energii ze źródeł odnawialnych będzie niewątpliwie istotnie determinować zakres prac nad nowelizacją ustawy o OZE, zarówno poprzez modyfikację obecnie obowiązujących przepisów, jak i w drodze wprowadzenia do niej całkowicie nowych regulacji prawnych, w tym w szczególności w obszarze zasad udzielania wsparcia.

W tym kontekście, w trakcie seminarium szczególnie wnikliwie przedstawimy Państwu zasady składania oświadczeń w zakresie pomocy publicznej, definicję „negatywną” pomocy publicznej, a także metodykę korekty ceny objętej ofertą – jako całkowicie nowy instrument przewidziany w ramach projektowanych zmian.

Spotkanie poprowadzi znakomity praktyk, zajmujący się z zagadnieniami objętymi przedmiotem spotkania w codziennej praktyce zawodowej: Katarzyna Szwed – Lipińska, Radca Prawny, Ekspert ds. Systemów Wsparcia, Wieloletni pracownik URE, Wykładowca Uczelni Łazarskiego – na kierunku MBA Energetyka.

Więcej informacji o seminarium znajdą Państwo na stronie organizatora.

Kontakt z organizatorem:

Jolanta Szczepaniak

Koordynator Działu Energetycznego

powermeetings.eu

tel.: +48 22 740 67 80

e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu

www.powermeetings.eu