STRATEGIA OBRONNA POLSKI – WYZWANIA W KONTEKŚCIE MORZA BAŁTYCKIEGO

6 grudnia, 2013 godz. 12:36

Szczegóły wydarzenia


Narodowe Centrum Studiów Strategicznych serdecznie zaprasza na konferencję p.t:

STRATEGIA OBRONNA POLSKI – WYZWANIA W KONTEKŚCIE MORZA BAŁTYCKIEGO

JAK STANY ZJEDNOCZONE PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO POTENCJALNEJ WOJNY NA ZACHODNIM PACYFIKU I JAKI MA TO ZWIĄZEK Z WYZWANIAMI W OBSZARZE MORZA BAŁTYCKIEGO?

JAK ZADANIA MA SPEŁNIAĆ MARYNARKA WOJENNA RP?

JAKIE ZNACZENIE MA WSPÓŁPRACA WOJSKOWA POLSKI Z KRAJAMI NORDYCKIMI I BAŁTYCKIMI?

Konferencja odbędzie się 9.XII 2013 roku w warszawskim hotelu Bristol w godzinach 10.00 – 14.00. W spotkaniu weźmie udział Jim Thomas – wiceprezydent Center for Strategic and Budgetary Assessments, prestiżowego think-tanku z USA, który zarówno jako członek kierownictwa Pentagonu (2004-2008) jak i obecnie niezależny ekspert posiada duży wpływ na strategię Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. W czasie konferencji zostanie omówiona szeroko dyskutowana nowa amerykańska koncepcja wojny powietrzno-morskiej na Zachodnim Pacyfiku, której współautorem jest nasz główny gość, ale także wnioski z niej wynikające dla sytuacji militarnej w obszarze Bałtyku. Przedstawiony zostanie raport Narodowego Centrum Studiów Strategicznych poświęcony tematowi wpływu geografii wojskowej Bałtyku na kierunki modernizacji Sił Zbrojnych RP. W panelach dyskusyjnych uczestniczyć będą także wysokiej rangi przedstawiciele Sztabu Generalnego WP oraz Dowództwa Marynarki Wojennej, którzy przybliżą perspektywę MON na planowaną modernizację Sił Zbrojnych, w tym szczególnie w jej aspekcie morskim. Tematem konferencji będą także perspektywy współpracy wojskowej w obszarze Bałtyku.

 

Chęć uczestnictwa prosimy potwierdzić mailowo na adresoffice@ncss.org.pl do 5.XII b.r.

9 grudnia 2013 r. (poniedziałek) 10:00-14:00

Sala Malinowa, Hotel Bristol

ul. Krakowskie Przedmiescie 42/44, Warszawa

 

W czasie konferencji serwowana będzie kawa, na zakończenie przewidziany jest networking lunch.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Organizator zapewnia tłumaczenie.

W razie jakikolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Bolesławem Piaseckim pod adresem boleslaw.piasecki@ncss.org.pl lub numerem telefonu 0048 663 870 106

 

Łącząc wyrazy szacunku,

Biuro

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych | www.ncss.org.pl