Ustawa o OZE, relacje z Iranem i obrona terytorialna. BiznesAlert.pl w Radio Dla Ciebie

6 czerwca, 2016 godz. 10:19
radio prasa media

Dzisiaj zapraszamy na nasz debiut! O 19.00 w RDC startuje audycja Rynek Opinii przygotowana przez zespół Instytutu Jagiellońskiego i redakcji BiznesAlert.pl. Rynek to miejsce, gdzie spotykają się kupujący i sprzedający, gdzie spotyka się popyt i podaż. Rynek Opinii to miejsce, gdzie konfrontujemy opinie, poglądy i wiedzę na najciekawsze oraz bieżące tematy gospodarczo-społeczne. Program prowadzą Wojciech Jakóbik, Marcin Roszkowski oraz Bartłomiej Sawicki.


A już dziś:

Podsumowanie BiznesAlert.pl. Co przyniesie tydzień? Co już przyniósł w gospodarce poniedziałek? Co jest ważne w rozpoczynającym się tygodniu ? Wybrane tematy z krótkim komentarzem przygotowali analitycy BiznesAlert.pl.

Energetyka. Sejm zdecydował o losie ustawy wiatrakowej. Obecnie kończy procedować nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Czy to oznacza, że Polska mówi „nie”  OZE ? Czy biomasa i współspalanie pozwolą wypełnić środowiskowe cele UE? O energetyce porozmawiamy z członkiem Komisji Energii i Skarbu Państwa, posłem koła Wolni i Solidarni Ireneuszem Zyską oraz z Anną Ogniewską, ekspertką Greenpeace. Postaramy odpowiedzieć na pytanie, czy w polskiej energetyce jest miejsce tylko dla węgla?

Iran. W zeszłym tygodniu w Warszawie gościła irańska delegacja, razem z szefem tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wszyscy, którzy słyszą Iran, myślą „ropa” lub „gaz”. Ale czy relacje polsko – irańskie mogą dotyczyć tylko surowców? Jakie szanse na inwestycje w tym kraju mają mniejsze firmy? O tym porozmawiamy z Patrykiem Gorgolem, eksportem ds. polityki międzynarodowej.

Bezpieczeństwo i obrona terytorialna. Nadchodzi szczyt NATO. Wyzwania jakie stoją przed polską armią to jednak nie tylko geopolityczne zagrożenia, ale także konieczność przemyślenia dotychczasowej struktury naszego bezpieczeństwa. Brak obowiązkowej służby wojskowej przyjęto z ulgą. Uznano, że armia zawodowa wystarczy Polsce. Tymczasem nowe wyzwania wymagają stworzenia jednostek pomocniczych, które będą w stanie wspomóc wojsko. Czy zatem obrona terytorialna to konieczność? A może szansa na doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości? Na ten temat porozmawiamy z Radosławem Żydokiem z Fundacji Republikańskiej.

Już o 19.00 zapraszam do audycji na żywo, a później do podcastów RDC (www.rdc.pl).