Workshop na temat „Projektów wodorowych w transporcie”

8 grudnia, 2020 godz. 8:31
Workshop na temat „Projektów wodorowych w transporcie”

Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy do wzięcia udziału w workshopie Polskiej Izby Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) na temat „Projektów wodorowych w transporcie” z udziałem min. Sekretarza stanu, szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnikiem Rządu ds. Gospodarki Wodorowej Krzysztofem Kubowem, który przedstawi aktualny status prac nad strategią wodorową w Polsce, a także Dyrektorem Biura Technologii Wodoru i Ogniw Paliwowych, Biura ds. Energii, z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) Sunita Satyapal, która przedstawi przegląd badań, prac rozwojowych i demonstracyjnych dotyczących wodoru i ogniw paliwowych w tym inicjatywę „H2@Scale”, która przewiduje niedrogą produkcję wodoru, przechowywanie, dystrybucję i użycie w wielu aplikacjach.

W workshopie również:

Projekty wodorowe w transporcie Niemiec, Włoch, Szwecji, Dani, Holandii i Belgii, Wielkiej Brytanii, Australii.

Przedstawione zostaną też Europejskie normy techniczne, certyfikaty, środowiskowe i wymogi bezpieczeństwa dotyczące tankowania wodoru.

Workshop jest częścią realizowanego przez PIME projektu „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie – mapa drogowa dla Polski”, który swoim patronatem objął Pełnomocnik Rządu ds. Gospodarki Wodorowej Krzysztof Kubów, Hydrogen Europe, Ministerstwo Klimatu. Partnerami workshopu są min. PKN ORLEN, PGNiG i Ambasada Włoch.

Aby wziąć udział w workshopie należy odesłać wypełniony formularz na adres justyna.wloga@pime.com

Wydarzenie jest płatne.

Formularz do pobrania znajdą Państwo tutaj.