EVP wprowadza mikromobilność

11 września 2018, 07:15 Alert

Jak czytamy w “Pulsie Biznesu”, rozpoczynająca działalność spółka Electric Vehicles Poland (EVP) ma się jako pierwsza w Polsce specjalizować w sprzedaży i serwisowaniu elektrycznych minisamochodów.

Samochód elektryczny elektromobilność
fot. CC/Geograph.ie

Jak informuje gazeta, EVP zawarło pierwszą umowę importerską z ZHIDOU Electric Vehicle, producentem aut należącym do Geely Holding Group. Swoją działalność handlową. Na początek spółka zamierza wprowadzić na polski rynek model ZD D2S do prowadzenia którego wystarczy prawo jazdy kat. B1.

Jak wskazuje dziennik, auta te mają być dostępne w 6 największych polskich aglomeracjach, ale na tej jednej marce mikropojazdów się nie skończy, albowiem EVP zamierza specjalizować się w sprzedaży i serwisowaniu mikroaut różnych marek.

Właścicielem EVP jest Holding 1, do którego należy także Traficar – jedna z większych sieci carsharingowych w Polsce. Jeśli mikroauta poszerzyłyby jego ofertę, to stałyby się pierwszą w Polsce wypożyczalnią dostępną dla osób poniżej 18 lat (prawo jazdy kat. B1 można uzyskać od 16 roku życia). Przedstawiciele spółki nie chcą jednak na razie wypowiadać się na ten temat – czytamy w “Pulsie Biznesu”.

Puls Biznesu/CIRE.PL