Famur dostarczy PG Silesia kompleks ścianowy za 62,64 mln złotych

9 października 2017, 09:30 Alert
Górnictwo

Famur zawarł umowę na dostawę kompleksu ścianowego do Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” za 62,64 mln zł netto, podała spółka.

Realizacja umowy będzie następować etapowo na podstawie ustalonego harmonogramu. Ostateczny termin dostawy maszyn i urządzeń wraz z ich montażem przypada na koniec II kw. 2018 r., podano w komunikacie.

„To już trzecia dostawa kompleksu ścianowego dla Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia realizowana przez Famur w ciągu ostatnich 6 lat. Nasze kompleksy wydobywcze od kilku lat wspierają działalność PG Silesia. Watro podkreślić, że profesjonalizm załogi kopalni w połączeniu z odpowiednio dobranym sprzętem naszej produkcji, pozwoliły w ostatnich latach kilkukrotnie osiągać rekordy wydobycia. To dla nas najlepsza referencja, gdy klienci zadowoleni z naszych kompleksowych i efektywnych rozwiązań, ponownie wybierają maszyny Famuru” – powiedział prezes Famuru Mirosław Bendzera, cytowany w komunikacie.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

ISBNews