FAZ: Francusko-niemiecki deal w sprawie Nord Stream 2

28 marca 2019, 08:45 Alert
Nord Stream
Nord Stream AG

Według „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Francja pomogła Niemcom w osłabieniu brzmienia nowelizacji dyrektywy gazowej w zamian za wsparcie podczas głosowania dot. dyrektywy w sprawie praw autorskich – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Niemiecki dziennik zwraca uwagę, że podczas wtorkowego głosowania dot. dyrektywy w sprawie praw autorskich, wszystkich obecnych na sali 32 niemieckich chadeków głosowało w sposób odmienny od oczekiwań swoich wyborców.

W Niemczech setki tysięcy osób demonstrowało przeciwko nowym regulacjom dot. praw autorskich, a przede wszystkim przeciwko zapisom mówiącym, że właściciele platform internetowych pod groźbą kar będą musieli dokładać troski, by publikowane przez nich treści nie naruszały praw autorskich. Głosowanie nad przyjęciem dyrektywy poprzedził wniosek o przegłosowanie wykreślenia tych zapisów z jej tekstu, który został jednak odrzucony zaledwie pięcioma głosami. Przy rygorystycznych przepisach dot. praw autorskich zdecydowanie obstawała Francja. Według „FAZ” niemieccy chadecy pomogli przyjąć dyrektywę w sprawie praw autorskich w zamian za francuskie wsparcie w Radzie UE, które uzyskali 8 lutego podczas debaty nad nowelizacją dyrektywy gazowej – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Dziennik Gazeta Prawna/CIRE.PL