font_preload
PL / EN
Alert 17 listopada, 2015 godz. 14:23   
REDAKCJA

Firma logistyczna Dachser uruchamia własny oddział w Turcji

Tir

(Dachser)

Dachser otwiera oddział w Stambule, który będzie włączony w europejską sieć drobnicową w ramach Dachser Cargoplus  – czytamy w komunikacie firmy. 

Zespół Dachser Turcja Lojistik Hizmetleri AS usprawni obsługę obecnych klientów operatora, integrując procesy logistyczne związane z importem i eksportem przesyłek z europejską siecią połączeń drobnicowych w Dachser. Ściśle ze sobą połączone usługi intermodalne mają duży potencjał. Operator był już wcześniej obecny w Stambule i Izmirze z usługami transportu morskiego i lotniczego Dachser Air & Sea Logistics.

– Turcja jest interesującym rynkiem dla branży logistycznej: gospodarka rozwija się w szybkim tempie, a populacja kraju jest młoda i rośnie w szybszym tempie niż europejska średnia – wyjaśnia Wolfgang Reinel, dyrektor zarządzający European Logistics Europy Północnej i Środkowej, który jest odpowiedzialny za rozwój logistyki drogowej Dachser w Turcji.

– Od kilku lat rozwijamy działalność w Turcji w zakresie transportu drogowego. Nadszedł czas, aby nasi klienci mogli poznać inne zalety naszej organizacji, zwłaszcza jeśli chodzi o nasz unikalny system IT, szczególnie  Tracking & Tracing. W ścisłej współpracy z naszą dywizją zajmującą się transportem morskim i lotniczym oraz z ofertą transportu intermodalnego, mamy nadzieję na współpracę z tureckimi firmami z branży motoryzacyjnej, tekstylno – modowej czy FMCG, które dynamicznie się rozwijają – dodaje Wolfgang Reinel.

Logistyka drogowa Dachser w Turcji jest zarządzana przez doświadczonego managera, 49-letniego Erkana Basaka, który od blisko 25 lat pracuje dla międzynarodowych operatorów logistycznych.

Postawiliśmy sobie ambitny cel wzrostu, dodatkowo w ciągu kilku lat planujemy uruchomienie oddziałów w najważniejszych ośrodkach przemysłowych regionu – w Bursie, Izmirze, Ankarze i Mersin – mówi Erkan Basak.

Dywizje Dachser Turkey Road i  Dachser Turkey Air & Sea Logistics wspólnie zaprezentują się podczas międzynarodowych targów logistycznych Logitrans w Stambule, które odbędą się w dniach 18 – 20 listopada 2015 roku (hala 10, stoisko 3017).

Dachser

Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Dachser zapewnia kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics. Ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics. Ofertę firmy uzupełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej.

Zatrudnienie w Dachser przekroczyło 25 tys. pracowników w 437 lokalizacjach na całym świecie. W 2014 roku Dachser osiągnął przychody w wysokości 5,3 mld EUR, przetransportował w sumie 73,7 mln przesyłek o łącznej wadze 35,4 mln ton. Dachser poprzez swoje organizacje krajowe jest reprezentowany w 42 krajach.

Więcej informacji na temat firmy Dachser: www.dachser.pl