Gaz-System zapewnia o pełnej mocy Baltic Pipe do końca 2022 roku

21 czerwca 2021, 09:45 Alert

Gaz-System potwierdził, że Energinet uzyskał zgodę Duńskiej Agencji Ochrony Środowiska (DEPA) na wznowienie prac budowlanych na większości 211 kilometrowej trasy gazociągu Baltic Pipe na lądzie w Danii.

Źródło: Gaz-System
Źródło: Gaz-System

Spółka podaje, że w przypadku pozostałej części trasy gazociągu Baltic Pipe do rozpoczęcia prac budowlanych potrzebne będzie nowe pozwolenie środowiskowe.

Energinet poinformował Gaz-System, że nowa część gazociągu Baltic Pipe, ta na której zostaną obecnie wznowione prace budowlane, w połączeniu z istniejącą siecią przesyłową gazu w Danii umożliwi uruchomienie przesyłu gazu do Polski zgodnie z przyjętymi założeniami projektu tj. do pierwszego października 2022 roku – czytamy.

Koncern zaznacza, że pełna moc przesyłowa Baltic Pipe (10 mld m sześc./rok) zostanie uzyskana po ukończeniu prac budowlanych na wszystkich odcinkach tej inwestycji w Danii, czyli do końca 2022 roku.

Gaz-System informuje, że prace w polskiej części projektu są realizowane zgodnie z założeniami i planuje zakończyć je do pierwszego października 2022 roku.

Gaz-System/Jędrzej Stachura

Jakóbik: Koniec historii na rynku gazu w Polsce nie nastąpi wraz z zakończeniem kontraktu jamalskiego